השכרת חניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 12:20, 10 בנובמבר 2015

  ברשותי זכות לחניה בבנין משותף בו אני גרה. החניות אינן רשומות על מס דירה כלומר ניתן לחנות היכן שרוצים. האם במצב זה מותר לי להשכיר את הזכות לחניה במגרש שהררכב שלי איננו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  18:00, 10 בנובמבר 2015

  לטעמי לא. משמעות תשובה חיובית היא שכל דיירי הבניין רשאים להשכיר את זכותם לחנייה וזהו מצב בלתי נסבל. את עשויה למצוא פסיקה סותרת בעניין זה. יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 19:08, 10 בנובמבר 2015

  תודה אבל לא הבנתי האם יש פסק דין האוסר על השכרה במצב זה? אין לי בעיה שגם אחרים ישעו זאת אם רכבם לא נמצא
  הרי לכל דייר יש זכות לרכב אחד בכל פעם אז למה זה מצב לא נסבל????

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עוה"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  09:46, 11 בנובמבר 2015

  חוק המקרקעין קובע שבית משותף יתנהל על פי תקנון המסדיר את היחסים בין בעלי הדירות ואת זכויותיהם וחובותיהם בקשר לבית המשותף. אם תמצאי בתקנון המוסכם שלכם הוראה המאפשרת - הדבר מותר. אם אין הוראה מאפשרת הדבר אינו מותר. לא התייחסת לנתון עובדתי - האם יש מקומות חניה כמספר הדירות בבניין?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.