חלל טכני בבנין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • תמי

נשלח ע"יתמי 12:21, 23 בדצמבר 2015

אני גרה בבית משותף מדורג. מתחת לדירתי ישנו חלל טכני בו נמצאת כל צנרת דירתי. מהנדס מטעם בית משפט העיד כי חלל טכני זה אינו ראוי למגורים וכי הוא מיועד לספיחת מים מכל מקור שהוא בעיקר מגשמים. חלל זה גם לא מבודד מרעשים אם משתמשים בו למגורים. השכן שמתחתי פלש לחלל זה, הסב אותו לחלק מדירתו ללא הסכמתי. היום הוא מציג לי תשריט דירתו הכולל את החלל הזה כחלק מדירתו ואומר כי יש לו אישור לכך.האם יש אפשרות לקבל אישור לשינוי תבע ללא הסכמתי וחתימתי? הנני לציין כי חלל טכני זה צמוד אך ורק לדירתי ולדירתו.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

13:47, 23 בדצמבר 2015

הזכויות הקנייניות נקבעות ברישום שבלשכת רישום המקרקעין. איני יודע מה הוצג לך. תב"ע עשויה להיות משונה אם לא הגבת על פרסומה ולא התנגדת לה. שינוי התב"ע אינו גורר שינוי שינוי בקניין. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 17:02, 23 בדצמבר 2015

סליחה אם אני מקשה. 1. אף אחד לא פנה אלי בבקשה להסכים או להתנגד לשינוי התבע של החלל הטכני. בעירייה במחלקת במידע אף הבהירו לי כי הם לא מאשרים שימוש בחלל זה למגורים. 2.אני לא מבינה מה הזכות הקניינית שלי ושל השכן בחלל זה, אשמח אם תבהיר לי נקודה זו. אוסיף ואדגיש כי בכל דיון ,בוועדה מקומית או מחוזית, בעניין עבירות בניה של השכן ופלישה לשטח משותף של הבנין ולחלל הטכני, הבענו בכתב ובע"פ את התנגדותנו הנחרצת לכך.אני מאוד מעריכה את חוות דעתך בעניין ודעתך הבלתי תלויה תעזור לי מאוד.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

19:08, 23 בדצמבר 2015

הנתון החסר בפניה שלך הוא איזה תשריט הביא אלייך השכן. הוא יכול להכין תשריטים לכל מיני מטרות ולא בהכרח יש לתשריט הזה כוח לשנות משהו במארג הזכויות והחובות. יתכן שהפורום אינו מתאים לשאלתך ופנייתך. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
  • 22:34, 23 בדצמבר 2015

אני מודה לך מאוד, תבורך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.