העברת זכות במקרקעין בין קרובים - שאינה דירת מגורים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אביח

    נשלח ע"יאביח 09:20, 27 בדצמבר 2015

    שלום, האם הפטור ממס שבח בהעברת זכות בין אחים חל גם כאשר מדובר בנכס מסחרי (חנות\משרד) או שרק כאשר מדובר בדירת מגורים ? האם התשובה שונה כאשר הנכס המסחרי התקבל בירושה? תודה רבה מראש,

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

    עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

    11:10, 27 בדצמבר 2015

    הגדרת "קרוב" מצויה בחוק מיסוי מקרקעין. העברה בין קרובים ללא תמורה, אינה מחוייבת במס שבח. ביחס לאחים - פטור יחול רק לגבי זכות שקיבלו מהורה או מהורי הורה בלא תמורה או בירושה (סעיף 62). יגאל מירון, עו"ד

    תגובה
  • 12:54, 27 בדצמבר 2015

    תודה על תשובתך.

    השאלה האם קיימת הבחנה בפטור בין דירת מגורים לנכס מסחרי ?

    תודה רבה

    תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

    עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

    15:26, 27 בדצמבר 2015

    לעניין מס שבח בעסקה ללא תמורה - לא.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.