מכתב לפני תביעה משכן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אלעד אופיר

נשלח ע"יאלעד אופיר 22:24, 17 בינואר 2016

שלום, לפני למעלה מ20 שנה רכשתי מגרש על מנת לבנות עליו את ביתי. במגרש הסמוך אליי היה בית בנוי וגדר המקיפה את הבית (הגדר בנויה על גבולות המגרשים). בניתי את ביתי ובין היתר יצרתי לי גינה בצמוד לגדר המפרידה בין מגרשו של השכן לבין מגרשי. כיום, 20 שנה אחרי שולח לי השכן מכתב מעו"ד וטוען שהריצוף בגינה שעשיתי (לרבות הגבהת הגינה במטר אחד, לטענתו) גרמו לו לנזקים בגדר וכן שהחפירה שביצעתי על מנת לבנות את ביתי גרמה לו לנזק בגדר. עוד מאיים השכן שאם לא אשלם לו את הנזק שנגרם לו לגדר לא רק שהוא יתבע בגין הנזק לגדר אלא גם יתבע ממני מחצית מעלות הגדר. אציין כי השכן צרף למכתבו חוות דעת של מהנדס הכוללת עמוד אחד בו כותב המהנדס בדיוק את דברי האיומים של השכן וטוען שהבנייה שביצעתי היא זו שגרמה לנזקים היות והפכתי גדר הפרדה לקיר תומך כביכול. ברצוני לשאול אותך בתור עו"ד בעל נסיון את השאלות הבאות: א. התיישנות ושיהוי- לפי השכן וגם לפי המהנדס שלו אני גרמתי את הנזק בעת שבניתי את ביתי (דהיינו לפני 20 שנה), אם כך הרי שהנזק כבר התיישן ואי אפשר לתבוע בגינו?, האם הטענה נכונה? ב. האם השכן יכול לתבוע אותי בגין עלות הגדר? הוא בנה אותה עוד לפני שקניתי את המגרש הסמוך אליו לפני למעלה מ20 שנה. ג. מהי גישת בית המשפט בנושאים אלו? אני חושב לקחת מהנדס שייתן חוות דעת מטעמי למקרה שאתבע ע"י השכן- האם בית המשפט ימנה באופן אוטומטי מהנדס מכריע במידה וחוות הדעת יהיו סותרות? וכן האם בית המשפט יכריע בטענות המשפטיות (לרבות התיישנות) לפני כן? אודה להכוונה.

השב
  • 10:26, 20 בינואר 2016

כמו כן אוסיף שבמהלך הבנייה השכן מעולם לא פנה אליי בטענה שאני גורם נזק לגדר שלו, לעולם לא תבע אותי, לעולם לא פנה לעירייה או לבית המשפט בדרישה לעצור את הבניה. כל טענותיו עולות עכשיו (כ20 שנה לאחר שסיימתי לבנות את ביתי).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.