הוצאת עמוד להעברת כבלים של "הוט" מחצר בית פרטי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • איתן

נשלח ע"יאיתן 01:28, 25 במאי 2016

לפני כ-25 שנים הוצב, בהסכמתי, בחצר ביתי (בית פרטי), עמוד להעברת כבלים של חברת ערוצי זהב. ההסכמה ניתנה במסגרת רצון טוב לסייע בפריסה של כבלים בישוב בו אני מתגורר. לפני כשנתיים התנתקתי מחברת הכבלים ומאז יאני מנסה לגרום לכך ש"הוט" תוציא את העמוד התקוע בחצר ביתי. לטענת "הוט" העמוד הוצב בהסכמה (מה שנכון) והיות ו"הוט" נכללת בחוק התקשורת (בזק ושידורים) התשמ"ב 1982 לפיו "על אף האמור בסעיף 12 לחוק המקרקעין, מיתקן בזק שחובר למקרקעין של אחר יהיה בבעלותו של מי שהתקין את המיתקן כדין." (סעיף 24), אין לי אפשרות לדרוש את הוצאת העמוד אלא אם אתחייב לשאת בהוצאות הכרוכות בהזזת העמוד (מה שודאי אין בכוונתי לעשות). גם, ראיתי שתביעה לפינוי עמוד תקשורת (של "בזק") מחצר פרטית, שנדונה בבית משפט בת"א 6384/07 בשנת 2010, בסופו של תהליך שכלל ערעור, קבע בית המשפט כי על התובעת לשאת בהוצאות הזזת העמוד. האם ניתן מהנ"ל להבין שבעצם, למרות שמדובר בעמוד שתקוע בחצר הפרטית שלי, אין לי דרך חוקית לאלץ את "הוט" להוציא את העמוד אלא אם אשא בהוצאות ??? תודה !

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

16:31, 29 במאי 2016

קרא את סעיף 21.ב.(ו) של חוק התקשורת הנ"ל. אולי תמצא בו שימוש. החוק אינו עוסק בתמורה ואולי משם אתה יכול לתקוף. יגאל מירון, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.