מבואה בבניין משותף - קומה מפולשת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • שושנה א.ז.

נשלח ע"ישושנה א.ז. 17:20, 12 ביולי 2016

קיבלתי ביחד עם 4 דיירים נוספים מבניינים ברחוב שלי - היתר בנייה למבואה של קומה מפולשת בבניין מדורג בעל 5 קומות, כאשר אני נמצאת בקומה רביעית שהיא קומת הכניסה לבניין. יש דייר מעלי ועוד 3 מתחתיי. במבואה יש תקרה וכן קירות עם חלונות גדולים מאוד לא סגורים, כך שאני סובלת מאוד משלגים, גשמים, רוחות עזות וסכנת החלקה. אני בצד מערב. בערעור לוועדת ערר, זכינו. הדיירים תבעו אותנו לפיקוח בתים משותפים. המפקחת קבעה כי מגיע לנו לבנות רק 6/457 כלומר 6 מ"ר משטח של כ-45 מ"ר. בשטח קטן כזה אני לא יכולה אפילו לסגור חלון אחד. למותר לציין כי הדירה שלי היא הקטנה ביותר בבניין. גודל דירתי היא 60 מ"ר בעוד שאר הדירות הן פי 2 ו-3 גדולות מדירתי. אף דייר לא נכנס למבואה ואין לו שום צורך ועניין להיות במבואה. ליד המבואה אף ישנה גינה שאינה מטופלת בכלל, כמו גם המבואה - והם מוזנחים ביותר, למרות שאני משלמת דמי וועד באופן קבוע. עלי לציין כי את תשלום החשמל אני משלמת, משום שמתג החשמל הוא מביתי. אחד הדיירים אף שם מחסן במובאה שלי - בגודל של 2.5/1.5/1.5 מ'. הבקשה להיתר עלתה לנו כספים רבים - של אגרות לעירייה, תשלום לאדריכל, תשלום לעורך דין. כעת, אנו פונים בערעור למחוזי. האם יש לנו סיכוי? ואם לא, מה ניתן לעשות אם הדיירים לא ירצו דמי איזון. אשמח לקבל את התשובה גם לאימל שלי. בתודה מראש שושי.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

13:34, 13 ביולי 2016

הפורום אינו מקום מתאים לשאלה מסוג זה. פני לקבלת יעוץ משפטי פרטני. דאגי להביא לפגישת התייעצות את החומר המשפטי שליווה את ההליכים הן מול העיריה והן אצל המפקח. בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.