ספקות ביחס לעורך דין ברכישת דירה יד שנייה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ליה

נשלח ע"יליה 18:09, 14 ביולי 2016

אני נעזרת בשירותיו של עו"ד ביחס לרכישת דירה יד שנייה. העורך דין שלי קיבל טיוטת הסכם מהעורך דין של המוכר והעביר לו הערות. כל זאת מבלי לערב אותי. לבקשתי להיות בתכתובות של הטיוטות, הוא השיב שאין שום צורך, שכן זה מאוד מורכב ויש סוגיות שרק יבלבלו אותי, ולכן הוא יראה לי את הטיוטה המסוכמת בינו לבין העו"ד של המוכר, לכשתהיה. זה נשמע לי מאוד תמוה ואני תוהה האם כך מקובל? כמו כן, בשלב זה בו הוא העביר הערות לטיוטה, במידה ואני רוצה להפסיק אתו את ההתקשרות ולהעביר את התיק לעו"ד אחר (הוא שלח כאמור טיוטת הערות) - מה שכר הטרחה המקובל שיש לשלם לו?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

11:33, 17 ביולי 2016

ביחס להעברת הערות בין עוה"ד ללא עירוב לקוחות - אין כללים בעניין. גם אני נוהג לחסוך מלקוחותי את ההתנהלות הראשונית ומערב אותם כשמתווה העסקה מתייצב. הדבר החשוב הוא שתהיה תקשורת טובה ושתישמר לכם זכותם כקונים, להעיר, להסתייג, ואף לחזור בכם מהרצון להתקשר בחוזה, ככל שהדברים אינם מתאימים לכם. באשר לשכר המגיע לעוה"ד אשר פעל בעבורכם זהו עניין שבינכם לבינו. גם כאן אין כללים. אם הוא הפר את הוראותיכם הרי שהוא פגע באמון וזכאי לפחות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.