קיזוז ערך שיפוץ ברכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • ניצן

נשלח ע"יניצן 16:20, 31 ביולי 2016

שלום, אני מתגורר בנכס שהוא בחציו של דודתי המתגוררת בארה"ב ובחציו שלי, אני מעוניין לקנות ממנה את חלקה בנכס, השקעתי בדירה כ300,000 שקלים בשיפוץ כולל כאשר היא לא הייתה מודעת לשיפוץ, דבר שהקפיץ כמובן את ערך הנכס, לאחרונה הבאנו שמאי, האם אני יכול לדרוש לקזז את השקעתי בשיפוץ מערך השמאי?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

22:00, 31 ביולי 2016

הערך שהוספת לבית יבוא מלידי ביטוי בשתי מערכות יחסים - האחת שלך מול הדודה אשר ככל שהיא מסכימה להכיר בהשקעה כמובן צריכה לתת ביטוי לכך במחיר. מערכת היחסים השניה היא מול רשויות המס אשר רשאים לשום את הדירה במצבה בו היא נמכרת. אם לא ייעשה טיפול נבון בעניין, שניכם - גם הדודה וגם אתה תשלמו מסים על העסקה לפי השווי לאחר שיפוץ.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.