פטור ממס הכנסה - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • שמואל

נשלח ע"ישמואל 09:42, 11 בספטמבר 2015

שלום ושנה טובה, מזה שנים אני מוכר כבעל נכות נפשית 20% לצמיתות באגף השיקום במשרד הביטחון. בשנים האחרונות הידרדר מצבי הבריאותי: אי ספיקת כליות בדרגה 4 (שלב אחרון לפני דיאליזה), אירוע מוחי, קרישיות יתר בדם שאינה ניתנת לטיפול עקב מצב הכליות, יתר לחץ דם והיפר ליפידמיה. בלי קשר יש לי פזילה, טנטון, פלטפוס ועקמת. אני עדיין עובד, אם כי בקצב נמוך יותר (שכר של כ- 7000 בחודש). השאלה: האם בבואי לבקש פטור ממס הכנסה (שעבורו נדרשת נכות של 90% לפחות) עלי לציין גם את הנכות הנפשית שעליה אני כבר מוכר באגף השיקום (ומקבל כ- 800 ש"ח תגמולים מדי חודש), או שזה רק יפריע. אודה מאוד לתשובה של מי שמבין בנושא המורכב הזה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

16:16, 11 בספטמבר 2015

שמואל שלום
    אין שום מניעה להכליל את הנכות המוכרת במשהב"ט, לצורך הבקשה לקבלת פטור. זה רק יכול לסייע. אם תצרף לבקשתך לקביעת הנכות לצורך הפטור מסמכים המעידים על הנכות במשהב"ט, תוכל לבקש שהקביעה במשהב"ט תחייב לצורך חישוב האחוזים בהליך לפטור ממס הכנסה. שנה טובה

תגובה
  • 21:16, 11 בספטמבר 2015

מודה לך מאוד על התשובה המהירה והמועילה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.