המשך שירות בצהל ואחוזי נכות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • אנונימי

נשלח ע"יאנונימי 19:10, 29 בספטמבר 2016

הנני חייל קרבי בחיל השיריון ביחידת חיר של השיריון... בצו הראשון בגיל 16 הודעתי על כאבי גב קלים ולכן הורד לי הפרוםיל מ 97 ל 82... לא משמעותי מךני שעדיין ניתן לשרת ביחידות השדה... מאז חודש לאחר הגיוס התחילו כאבים חמורים בגב ולאחר תלונות רבות הנושא לא טופל , קיבלתי פיזטורפיה רק לאחר ארבעה חודשים לאחר שהתלוננץי מספר פעמים על הכאבים... הטיפול החל רק לאחר 4 חודשים... לאחר שלא הייתה הטבה בפיזטורפיה הופנתי לחוו תדעת אורטופד שהמליץ על סיטי... את הסיטי זאת אומרת קיבלית רק לאחר 5 חודשים מאז הץלונה הראשונה על הכאבים.. לאחר שהגיעוהץשובות של הסיטי נודע לי שיש לי שתי פריצות דיסק בעמוד השדרה ועוד בלט דיסק רציתי לדעת האם מגיע לי שחרור מצהל על סמך פרופיל רפואי והאם מגיע לי אחוזי נכות והטבות כלשהם?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

17:14, 30 בספטמבר 2016

א שלום
    הפרופיל הרפואי שלך יקבע בהתאם למצב הגופני והתפקודי. העובדה שי שפריצות דיסק לא מחייבת בהכרח שחרור מצה"ל. לגבי נכות והטבות - תצטרך להראות שמצבך נגרם או הוחמר בשל תנאי השירות בצה"ל.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.