בחירת זכויות? - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • דניאל

נשלח ע"ידניאל 21:47, 30 באוגוסט 2012

משרד הביטחון מה זאת ההגדרה של בחירת זכויות אני כיום תובע את משרד הביטחון לקיתי בנפש בזמן השירות בצבא אבל בחרתי בביטוח לאומי בלת ברירה כי לא היה לי פרנסה או תמיכה האם הסיכוי שלי אבוד??

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

00:09, 31 באוגוסט 2012

דניאל שלום
    בעבר, אם נקבעה לך נכות צמיתה בביטוח הלאומי, וקיבלת קצבה במשך חצי שנה ויותר, נחשבת כמי שבחר בזכויות בביטוח הלאומי, ולא היה ניתן לתבוע את משהב"ט. החוק שונה בשנת 2007 ונקבעו כללים חדשים, נוחים יותר שמאפשרים הכרה במשרד הביטחון גם לאחר תקופה של קבלת קצבה מהביטוח הלאומי. צריך לבדוק האם במקרה שלך חל החוק בנוסח הישן או שחלות ההוראות החדשות.

תגובה
  • 01:55, 31 באוגוסט 2012

הבנתי הבעיה אצלי שלקחתי עורך דין שרימה אותי התנהלה תביעה על ידו והיה דיון בדלתיים סגורות קראתי את הפסק דין השופטת פסקה שלא הוגש חומר רפואי והתיק נסגר השמיים נפלו עלי כי זאת היתה תקוותי היחידה והוא פשוט לקח לי אותה איך הוא עשה דבר כזה הוא קיבל ממני חוות דעת מלפני שנה לא הגיש עדויות ששלחתי בזמן האחרון הוא גם לא הגיש הוא מכחיש וטוען שהגיש הכל אבל הוא הרס את התיק האם יש לי עוד סיכוי אני מתפלל לזה

תגובה

12:11, 2 בספטמבר 2012

דניאל שלום
    קשה לדעת מה הסיכוי בלי לבדוק את התיק. אני ממליצה לך לפנות בהקדם לעו"ד שיבדוק את הענין. אולי עוד אפשר לתקן ולעשות משהו.

תגובה
  • 15:32, 2 בספטמבר 2012

כן פניתי הייתי אצלו היום והוא טוען שהסיפור עוד לא גמור כי קצין תגמולים לא ראה את החומר אבל בית המשפט סגר את התיק ושאלתי מומחה בתחום הוא אמר לי ברגע שתיק נסגר אין מה לעשות זה בחירה בזכויות אם ההליך עוד היה פתוח היה אפשר לעקוף את בעיית ההכרה
    בגלל שהליך נסגר אם אני יפנה למשרד הביטחון בראיה חדשה הם יטענו שבחרתי בזכויות ביטוח לאומי אבל למה קצין תגמולים לא ראה עוד כלום יש לי את סיכוי או שזה אשליה

תגובה

תמר סיון,מנהל הפורום

17:03, 2 בספטמבר 2012

דניאל שלום
    בשביל לענות תשובה מדויקת יותר צריך להכיר את כל הפרטים בתיק. אם המקרה שלך נכנס בגדר התיקון לחוק, מבחינת מועד הפניה לביטוח לאומי, אז יתכן ויש סיכוי.

תגובה
  • 18:45, 2 בספטמבר 2012

כן התביעה שלי התחילה ב2004 נדחתה כי לא הגשתי חוות דעת בן 2007 ל2008 הגשתי שוב תביעה היא נדחתה כי העו"ד הגיש רק תצהיר 2011 הגשתי שוב ערעור עם חוות דעת והעדויות יש לי הרבה חומר רפואי בית משפט שלום סגר את התיק אבל רשם בפסק דין שהקצין תגמולים לעיין בחוות דעת והחומר הרפואי אז מה הסיכוי שלי אני כבר 5 שנים בתביעה הזאת ואני מוכר בביטוח לאומי לצמיתות במסגרת החוק החדש הגשתי תביעות אבל קצין התגמולים מעולם לא ראה את החומר הרפואי שלי אני לא יודע מה לעשות המחלה הנפשית שלי מתישה אותי מהצבא

תגובה

22:02, 3 בספטמבר 2012

דניאל שלום
    קשה לתת תשובה בתיק כל כך מורכב בלי ללמוד את כל העובדות ולעיין במסמכים.

תגובה
  • 00:02, 4 בספטמבר 2012

הייתי מאוד רוצה לפגוש אותך שתראי את התיק והמסמכים להגיד לי אם יש עוד סיכוי כי ארז יער אמר לי שהסיפור גמור כי בחרתי בביטוח לאומי וההליך נסגר אין שום סיכוי הרי קצין תגמולים לא ראה את החומר והעו"ד שלי גרוע הרס לי את התיק וממשיך לומר לי קצין תגמולים המצב הנפשי לא טוב אני לא יוכל להגיע לת"א אין לך אולי משרד בחיפה או בצפון?

תגובה

10:45, 4 בספטמבר 2012

דניאל שלום.
    משרדנו בת"א. צור איתי קשר טלפוני 03-6813322 ואפנה אותך לעו"ד בחיפה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.