השכרת דירת המגורים וקיזוז הכנסות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • מושון

נשלח ע"ימושון 15:33, 3 ביוני 2013

בירצוני להשכיר את דירת המגורים שלי ולישכור דירה אחרת בימקומה.האם אני נידרש להצהיר על השכרת הדירה,והאם יקזזו לי את שכר הדירה שאני אקבל?אין כוונה להרויח מהשינוי הזה אלא רק לשנות את דירת המגורים.

השב
  • 20:57, 3 ביוני 2013

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

13:17, 11 ביוני 2013

מושון שלום
    כפי שמסרתי לך בשיחתנו הטלפונית, החוק וההוראות בענין נצרך מדברים באופן כללי על "הכנסות" ולכן לכאורה כל הכנסה נלקחת בחשבון, כולל שכר דירה מדירה שאתה משכיר. אין התייחסות ספציפית למצב בו אתה במקביל גם שוכר דירה ויש לך הוצאות עקב כך. זה נושא שיצטרך לעלות באופן פרטני בענין שלך מול אגף השיקום. הדרך הטובה ביותר היא להתיעץ טרם מעשה עם עובדת השיקום, תוך הצגת הסכומים המדוייקים. רצוי לקבל תחשיב מסודר בכתב לגבי התגמולים והקיזוזים הצפויים למקרה שאח"כ תתעורר בעיה.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

12:46, 17 ביולי 2013

מושון שלום,
    תצטרך להצהיר על ההכנסה משכ"ד ויתכן שמשהב"ט יבקש לקזז מהנצרך את ההכנסה שמעל 2,000 ש"ח. מוצע כי בטופס ההצהרה על ההכנסות תציין מראש שיש לך הוצאה נגדית על שכר דירה, בצרוף מסמכים המוכיחים זאת, ותבקש כי הדבר ילקח בחשבון. אין לגבי מצב זה הוראה מפורשת.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.