ערעור ו"ראייה חדשה" - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • יגאל

נשלח ע"ייגאל 18:19, 11 בנובמבר 2013

שלום אני נכה צהל די ותיק עם מתחת ל10 אחוזים בגלל פציעה אורטופדית.הוכרו לי במהלך השנים שתי פגימות אורטופדיות(עיקרית ומובסת) לאחרונה עברתי הליךך של ערעור בוועדה הראשונה על פגימה אחת מתוך השתיים ונדחיתי. בימים אלה האחרונים מצאתי מסמך שהוצא על יד משרד הבטחון בזמנו לגבי הפגימה עליה לא ערערתי ועלפיה נראה לי שאני זכאי ליותר אחוזי נכות מאלו שהוקצו לי על פגימה זו שכאמור לא תייחסתי אליה בערעור האחרון. אני מבין שבוועדה העליונה אליה פני מועדות אני יכול לערער רק על הפגימה בה דנה הוועדה האחרונה. שאלתי היא איך ניתן לתבוע על הפגימה האחרת שלגביה יש לי "ראייה חדשה "(האם מסמךישן של משרד הבטחון המאשר פגימה שכזו אכן מהווה "ראייה חדשה"?) האם במסגרת הערעור אני יכול לכרוך את שתי הפגימות האם עליי להגיש בנפרד תביעת ערעור ודרישה לבדיקה מחודשת של אחוזה הנכות לפגימה הנוספת האם הדבר נתון לשיקול דעתו של יו"ר הוועדות. תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

14:12, 12 בנובמבר 2013

יגאל שלום
    בערעור ניתן לדון רק בפגימה לגביה הוגש הערעור. לגבי הפגימה השניה לא ברור לי באיזה מסך מדובר ומה השלכתו על הנכות. אם המסמך היה במשהב"ט זו לא ראיה חדשה, אך ניתן לבקש דיון מחודש בדרגת הנכות בהסתמך על מסמך רפואי עדכני המלמד על החמרה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.