לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ניר

ביטוח לאומי / תושב חוזר

שלום, עברתי לארה"ב לפני למעלה משנתיים ואני עומד לחזור בקרוב לישראל, לאחר השנה הראשונה בחו"ל התקבל מכתב לבית הורי בנוגע לחוב ביטוח לאומי, הורי שילמו את החוב והמשיכו לשלם מדי חודש ע"פ דרישת ביטוח לאומי. קראתי את כתבה בנושא (המצורפת בלינק) תשלומים רטרואקטיבית, וממש יצא לי החשק לחזור לארץ, לצערי זה לא מה שנאמר לי ע"י בטוח לאומי כשביררתי את הנושא לפני העזיבה. האם יש באפשרותי לעשות משהו בנידון לאחר ששילמתי את התשלומים המינימלים במשך שנתיים וחצי? האם באפשרותי לבקש ניתוק תושבות במצב הנוכחי? http://www.relocationjobs.co.il/rjobsil-media-story-38771 אודה מאד לעזרתכם.

עינת גז

היי ניר צר לי לשמוע שזה המצב, וכי קיבלת מידע מוטעה מביטוח לאומי. כרגע יש שתי אפשרויות שעומדות בפנייך : 1. לבקש למלא טופס ניתוק תושבות מביטוח לאומי (ניתן לבקש רטרואקטיבית אבל ככל הנראה לא יזכו אותך על התשלום ששולם), ואז כשתחזור לישראל תצטרך להמתין תא תקו]ת ההמתנה הקבועה בחוק (חודש על כל שנה בחו"ל) או לשלם את הקנס המיוחד כדי לפדות תקופה זו (כ 10,000 ש"ח) , 2. להמשיך לשלם את הפרמיה המינימלית לביטוח לאומי, אך דבר זה מסכן אותך בכך שתהיה דרישה להשלמת תשלום על פי הכנסותייך בחו"ל , כתלות בתקופת השהות בחו"ל. יחד עם זאת, אני מציעה לך לקרוא באתר שלנו גם את הכתבה האחרונה לגבי הפסיקה של בית המשפט שהכיר בתושבת שחיה בהונג קונג תקופה של כשנתים כמי שניתקה מרכז חיים. נראה כי ביטוח לאומי ומס הכנסה יצטרכו למתן את דרישותיהם האגרסיביות להשלמת מיסים בגין שהיות בחו"ל, אך כל מקרה הינו פרסונלי בברכה עינת

ניר

תודה רבה!

ברק

לא ברור מה אתה רוצה אתה יכול לנתק תושבות עכשיו, אבל בשביל מה ? אתה מתכוון לחזור לישראל אין לך טעם לנתק היום תושבות היית צריך לנתק תושבות כשעזבת את ישראל אי אפשר לעשות את זה רטרואקטיבי אתה המשכת לשלם כל השנים, ובעצם הודעת שאתה ממשיך להיות תושב ישראל התשלום הוא ההודעה, אתה לא תושב חוזר, כי מעולם לא הפסקת להיות תושב ישראל רק אם אתה לא מתכוון לחזור לגור בישראל, תנתק תובות

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רילוקיישן