לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שמופי

חזרה לארץ לאחר כמעט 3 שנים

שלום אני נמצא באירלנד כמעט שלוש שנים, החלפתי עבודות פה ויש לי וויזה מסמכים והכל. 2014 כמעט מתחילת השנה, 2015 כל השנה, ולפחות עד ספטמבר 2016. מקבל משכורת, שוכר דירה, ביטוח בריאות, משלם מסים וכ״ו. שלוש שנים רצופות הרבה מעבר ל183 יום מחוץ לארץ חוץ מביקורים לשבועים בודדים. אני מעוניין לחזור לארץ. סביר שמס הכנסה וביטוח לאומי ידרשו השלמות או מס על ההכנסות בשנים אלו?

גליה אלינסקי

שלום, ע"פ תקנות מס הכנסה יש לעמוד במספר תנאים על מנת להוכיח ניתוק תושבות ובכך לקבל פטור (מלא או חלקי) מתשלום מס הכנסה בארץ על הכנסה בזמן השהיה בחו"ל. יש לעמוד במבחן מרכז החיים (מבחן בית הקבע; מבחן מקום מגוריו ובני משפחתו; מקום עיסוקו הרגיל והקבוע; מקום האינטרסים הכלכליים והמהותיים שלו מקום פעילות בארגונים ובמוסדות) ובמבחן חזקת התושבות (1. אם שהה בישראל בשנת המס 183 יום ויותר.2 אם שהה בישראל בשנת המס 30 ימים או יותר וסך כל תקופת שהייתו בישראל בשנת המס ובשנתיים שקדמו לה הוא 425 ימים או יותר.(כ-140 ימים בשנה). לכך מתווסף התיקון לחוק חזקת הימים אשר אושר לפני מספר חודשים בכנסת ומורה לכל תושב שיצא לחו"ל להגיש דוח מס על כל שנת היעדרות, גם על חלקיות השנה. לכן מאוד קשה לקבוע אם מס הכנסה יבקש את חלקו בארץ. העניין מורכב ויהיה זה לא אחראי לייעץ לך מבלי להכיר את כל הפרטים. עצתי לך היא לעבוד עם יועץ מס המתמחה במיסוי רילוקיישן על מנת לוודא שאינך צובר חובות למס הכנסה. לגבי ביטוח לאומי, אם לא שילמת את המינימום הנדרש על מנת לשמור את זכויותיך במהלך היעדרותך, עליך לפנות אל המוסד לביטוח לאומי ולהסדיר את חזרתך למסלול הביטוחי, לשם כך יש לשלם קנס או להמתין חודש על כל שנת היעדרות. בהצלחה, גליה אלינסקי מנכ"לית רילוקיישן סורס

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רילוקיישן