נזק לרכב - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
  • איתי

נשלח ע"יאיתי 14:56, 28 בפברואר 2013

ברצוני לשאול ילדים שבשכונה שיחקו בכדור ושברו את המראה של האוטו ואחרי ששאלתי התברר שזו הילדה של השכן לפי דברי הילדים. בנוסף אח של אותה ילדה וחברו (בן של שכן) עלו על האוטו ומעכו את הפח של גג הרכב וזה נאמר לי ע"י הילד של השכן. אני מעריך שהגילאים שלהם בין 9-11. ברצוני לדעת במידה וההורים לא יהיו מכונים לשלם את הנזק האם אני אוכל לתבוע אותם בבית המשפט ולחייב את ההורים? והאם אני אצטרך להביא ראיות כי נכון לעכשיו אין לי ראיות חוץ מדברי הילדים והאם יהיה מותר לי להקליט את אחד הילדים שאומר את זה או שזה עברה על החוק? מה ניתן לעשות במקרה כזה?

השב
  • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

אמיר שושני,מנהל הפורום

19:09, 28 בפברואר 2013

בשביל לתבוע את ההורים תצטרך לגבש עילת תביעה כנגדם. לא די בכך שהם ההורים של הילדים אלא אתה צריך להראות מה הם עשו לא בסדר על מנת שהילדים לא יגרמו את הנזק.
    אם תתבע את הילדים, ההורים שלהם יהיו בתיק כאפוטרופסים, אבל שים לב לגיל המינימלי בו יש למישהו אחריות בנזיקין. על פי החוק, לא תוגש תובענה נגד אדם על עוולה שעשה אותה בטרם מלאו לו שתים עשרה שנים.
    זה, בלי שנכנסנו עדיין לשאלה כמה אמון אתה יכול לתת לילדים אחרים שאומרים שזו וזו גרמה לנזק.
    כמובן, שאם תלך להורים של הילדים הללו, ייתכן שהם יקחו על עצמם את האחריות, אבל הרבה יותר מזה לא תוכל לעשות, וגם אם תפנה למשטרה (יש כאלה שזו דרכם), אל תבנה עליהם...

תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.