ביטוח בית - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
  • אברהם

נשלח ע"יאברהם 07:03, 4 בספטמבר 2013

נכבדי יש לי ביטוח מבנה, דירה 108 מטר , ונאמר לי בביטוח לעשות לפי 406,000שח, היה קצר הדירה נשרפה, היה שמאי מהחברה המבטחת, ומהנדס שהוציא ספר חומרים, לפי זה קובעים מה לעשות, השמאי הביא 3 קבוצות שנתנו הצעת מחיר קבעו בערך 380,000 שח נזק, השמאי אמר שזה יקר, מאחר ואי כל הבית היה ניזוק הייתי מקבל את מלוא הסכום, מאחר שהנזק חלקי מגיע לי רק תיקון נזק של עד 250,000 שח, השאלה אם זה נכון .?,ומה עושים, האם זה מתפקידי להביא בעלי מקצוע, שיביאו למחיר הנכון,תודה אברהם

השב
  • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

אמיר שושני,מנהל הפורום

07:50, 4 בספטמבר 2013

אברהם שלום,
    הם מטעים אותך ואתה צודק כשאתה מתמרמר. פרמיית הביטוח ושווי הבית נקבעו על סמך שמאי של הביטוח שהעריך את השווי הבית מטעם חברת הביטוח. הדרך היחידה לשלם פחות היא לטעון לתת ביטוח, אבל אם השמאי של הביטוח העריך את שווי הבית, הם לא יכולים לטעון לתת ביטוח, אלא אם הם הציעו לך לשלוח שמאי ואתה לא הסכמת.
    היה לי מקרה כזה השנה, ואחרי ששלחתי להם טיוטת תביעה ייצוגית, הם שילמו את מלוא הסכום.
    אל תסכים לקבל סכום מופחת, אלא אם יש לך אדם שישקם את הנזק במחיר המופחת. אם אין - תגיד להם שאתה לא רוצה כסף אלא שישלחו הם את אנשי המקצוע וישלמו להם ישירות את כל מה שהם יבקשו. רק תוודא שאנשי המקצוע לא מורחים אותך אלא מבצעים את כל התיקון.

תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.