מבקשת את דעת המומחים - לגבי ביטוח צד ג' לדירה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
  • נטע

נשלח ע"ינטע 14:05, 10 באוקטובר 2013

שלום רב, ראשית, אני מאד מבקשת עצה מאנשים שהם מומחים בתחום - בלבד. (עם השאר - סליחה). שנית, אני מבקשת לדעת את משמעות ביטוח צד ג' לדירה . עד היום, ידעתי שביטוח צד ג' נועד למקרים שבהם אורח חלילה נפצע בתוך שטח הדירה שלי...ו/או למקרים שחלילה נזילה מתוך הדירה שלי חדרה לביתו של השכן (תקנו אותי אם אני טועה). לאחרונה, בגלל נזקים שנגרמו לבניין שבו אני מתגוררת, כתוצאה מנזילות בדירות של כמה שכנים (למשל, נזק למעלית) - וועד הבית דורש שכל שכן יצטייד בביטוח צד ג'. השאלה שלי: 1. האם, במידה ואעשה ביטוח צד ג', הביטוח בכלל תופס גם לגביי נזקים מתוך הדירה לשאר הבניין? (או, שביטוח צד ג' מוגבל רק לאיזור ספציפי כמו דירה סמוכה)? כמובן, שאשמח לקבל גם מידע כללי על ביצוע ביטוח צד ג' 2. האם וועד בית יכול לחייב דייר לבצע ביטוח כזה? 3. אשמח לשמוע כל המלצה אחרת בתחום הרבה תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

אמיר שושני,מנהל הפורום

21:04, 10 באוקטובר 2013

שלום,

1. כן
    2. לא
    3. ההמלצה הכי חשובה שאני יכול לתת לך היא, שאם את פונה לפורום אותו אני מנהל, לא תעליבי אותיבאמירה כמו זו שכתבת בתחילת שאלתך.

תגובה
  • 23:13, 12 באוקטובר 2013

עו"ד אמיר שושני,
    מכיוון שמדובר בפורום - הרי שכל אחד (כמוני) - יכול להשיב לשאלות.
    הלא כן??

אדרבא! כשביקשתי לקבל תשובה מדעת המומחים - התכוונתי שאתה תשיב ולא מישהו אחר (שאינו מומחה בתחום).
    אז - מה היה מעליב בדבריי???

תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.