• דור

    נשלח ע"ידור 10:33, 15 באוגוסט 2012

    אני בן 50 קיבלתי התקף לב לא עבדתי 3 חודשים ואז חזרתי לעבודה אני עובד במקום ממשלתי האם מגיע לי החזר כל שהוא על התקופה ( הבנתי שמגיע 3 חודשים אוטומטית )?

    השב
  • 08:49, 26 באוגוסט 2012

    סעיף 9(5)(א)(2) לפקודת מס ההכנסה קובע, שנישום שנקבעה לו נכות זמנית לתקופה העולה על 185 יום ופחות משנה, יהיה זכאי לפטור ממס על הכנסתו מיגיעה אישית עד לגובה 60,120 שקלים בלבד. זאת, לעומת נישום שנקבעה לו נכות לתקופה העולה על שנה, שיהיה זכאי לפטור על הכנסתו מיגיעה אישית עד לגובה 501,500 שקלים לפי סעיף 9(5)(א)(1) לפקודה.

    כלומר, גבול התקופה לגביה נקבעה הנכות האם היא עולה על שנה, או נמוכה יותר, הוא מכריע ביותר - לגבי קביעת סכום הפטור של 501,500, או 60,120 ש"ח.

    לעומת זאת, נישום שנקבעה לו נכות לתקופה קצרה מ-185 ימים, לא יהיה זכאי כלל לפטור ממס על הכנסתו מיגיעה אישית. מטרת המחוקק היא, למנוע את הפטור האמור מנישומים שנקבעת להם נכות זמנית לתקופות קצרות בשל מחלות שונות מהן ניתן להחלים, כגון, התקפי לב וכיוצא באלה.

    תגובה