וועדות שונות-פטור מס הכנסה - פורום פטור ממס הכנסה

שאלה חדשה
  • שרה

    נשלח ע"ישרה 13:23, 15 בספטמבר 2014

    שלום, האם מי שנקבע לו 90% נכות רפואית בפני וועדה של ההיטוח לאומי צריך לעבוד וועדה מטעם מס הכנסה לצורך קבלת הפטור או שהם מתבססים על הקביעה של המל"ל? בתודה ובברכה, שרה

    השב
  • 13:44, 6 בנובמבר 2014

    אני לא עורכת דין ולא מתמצאת במס הכנסה, אבל לבעלי הייתה נכות של 100% מביטוח לאומי. הלכנו עם אישור הביטוח לאומי למס הכנסה ומיד שם סידרו את האישור גם של מס הכנסה בלי שום וועדה נוספת.

    תגובה
  • 18:22, 9 בדצמבר 2014

    אחד הסעיפים המזכים בפטור ממס הכנסה לפי סעיף 9(5) הינו -מי שנקבעו לו 89.01% נכות לפי כל דין.
    חוק הביטוח הלאומי הינו דין ועל כן אחוזי נכות שנקבעו לאדם מסויים במסגרת הביטוח הלאומי ואשר מסתכמים ב-89.01% ויותר-מקנים לאותו אדם פטור אוטומטי ממס הכנסה.
    אין כל צורך לעבור ועדה נוספת לצורך קבלת הפטור. יש לפנות לסניף מס הכנסה במקום מגוריכם עם הפרוטוקול שהתקבל מביטוח לאומי- ולקבל את האישור לפטור ממס הכנסה.
    תשומת הלב- קיימת רלבנטיות לתחולת הפטור- ככל שמדובר בפטור שניתן לשנה או לצמיתות האמור בתשובתי מתקיים. בכל מקרה אחר-או שלא יינתן הפטור או לחילופין, יחול פטור יחסי.

    תגובה