פטור ממס על קיצבה בגיל פרישה - פורום פטור ממס הכנסה

שאלה חדשה
  • תקוה

    נשלח ע"יתקוה 16:49, 16 בדצמבר 2014

    פרשתי פרישה מוקדמת ממשרד החינוך ספטמבר 2004.קיבלתי אז מענק פרישה 91500 ש"ח בפטור ממס עבור 28 שנות עבודה. שכרי האחרון היה 6510 ש"ח. ואז התחלתי לקבל קיצבה מפנסיה תקציבית כעובדת מדינה. באוקטובר 2014 הגעתי לגיל פרישה-62. כיום הקצבה 6310 ש"ח . (הקצבה הראשונה שקיבלתי ב2004 הייתה 4280 ש"ח). אציין שלא הוונתי קיצבאות. שאלתי: האם אני זכאית לפטור ממס על הקצבה? ואם כן כמה ? כיום אני משלמת מס הכנסה 73 ש"ח. האם עלול להיות מצב שאדרש לשלם יותר ממה שאני משלמת כיום? הוצע לי למלא טופס 161ד בקשה לקיבוע זכויות לפי סעיף 9א ולא יודע אם כדאי לי.

    השב
  • 18:05, 23 בדצמבר 2014

    קצבה כמוה כתחליף שכר המחוייב במס. עם הגעתך לגיל קצבה כיום, מדרגות המס הינן מדרגות מס נמוכות המתחילות ב-10% מס כך שלא צריך לחול גידול בחבות מס ההכנסה ששולמה עד כה.

    תגובה
  • 15:26, 28 בדצמבר 2014

    שלום ביטוח לאומי קבעו לי אחוז משוקלל 73.50 אחוז משוקלל והגדלה 26.44 אחוז תקנה 15 ביחד 100% נכון קבועה ךצמיתות.
    ברצוני לדעת אם זכאי לפטור ממס הכנסה 9 (5) ממס הכנסה.

    תגובה
  • 18:39, 28 בדצמבר 2014

    100% הנכות שנקבעו מהווים פטור מוחלט המזכה בפטור ממס הכנסה לפי 9(5) ובתנאי שאחוזי הנכות לפי תקנה 15 לא זמניים.

    תגובה
  • 10:44, 29 בדצמבר 2014

    מס הכנסה דחו אותי בגלל שיש תקנה מס 15 . מה אני יכולה לעשות?

    תגובה