שיבה לארץ אחרי כ15 שנים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • עדנה

נשלח ע"יעדנה 13:35, 30 באפריל 2014

שלום רב, אני אמו המתבגרת והלא בריאה של בני שעזב הארץ כחוק!!! לפני כ-15 שנים בערך. חי בחו'ל ללא רכוש ומן היד אל הפה (הוא אמן אך לא מצליח למכור עבודותי למגינה ליבי הגדולה) בינתיים גילינו שיש נגדו שוב תביעות בהוצל'פ. לפני שאני מנסה לבקשו לחזור לארץ עלי לדעת בברור האם הוא יוכל להתחיל הליך מול כונס הנכסים וכמובן להוכיח שאין לו מאום חוץ מבגדים שלגופו וכל מה שהכונס ידרוש ממנו. איני רוצה להשיא לו עיצה לא נכונה חס וחלילה גם כך ליבי דואב עליו מאד. אציין שפג תוקף הדרכון הישראלי ולא רוצים לחדש אותו. (הוא גבר חיובי וישר עד מאד שירת כמובן בצה'ל אך נחל ונפל מפלה גדולה באיזה יוזמה עיסקית ומאז כל הצרות) תודה רבה עבור תשובה מהירה וברורה, עדנה

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות עו"ד,מנהל הפורום

14:18, 30 באפריל 2014

שלום רב

נראה לי שהגעת לפורום שאינו מתאים לעניינך. שאלתך היא בתחום של הוצאה לפועל או פשיטת רגל.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.