העברת כסף מחשבון הוריי לחשבון שלי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • נעם

נשלח ע"ינעם 19:51, 28 ביוני 2014

שלום הוריי נתנו לאחי סכום כסף גדול לשם קניית דירה. אני עדיין לא רוצה לקנות דירה ואני לא נשוי. האם הוריי יכולים להעביר אליי לחשבון הבנק את הסכום הזה? הכסף שלהם הוא כמובן חוקי, כסף שחסכו במהלך השנים ונמצא כרגע בחשבון הבנק שלהם (רובו במניות). האם העברה של סכום כזה גדול חשודה ותעשה בעיות או שזה מותר? האם הם צריכים להעביר לי את זה ככסף לעו"ש או אפשר גם כמניות?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

13:03, 29 ביוני 2014

אתה מתאר מצבים של מתנה. הוריך יכולים לתת לך מתנות כאוות נפשם וללא הגבלה - לא בסכום ולא בנכס הניתן במתנה. מומלץ שאם ההעברה היא בנקאית, ירשום הפקיד המבצע את ההעברה הערה לחשבון שמדובר במתנה מהורה לילד. אם מועברים ניירות ערך או מטלטלין אחרים, מומלץ שיהיה מסמך שמתאר את ההעברה כמתנה מהורה לילד..

תגובה
  • 14:37, 29 ביוני 2014

שאלתי מכיוון שכל הזמן מדברים על מס ירושה כן/לא. לכאורה אם יהיה מס ירושה, אז אנשים לפני מותם יתנו מתנה לילדים שלהם כך שסכום הירושה יירד מתחת לקו המס. לכן חשדתי שמתנה בסדר גודל כזה נראית לא טוב. אני יכול להיות רגוע?

אני אצטרך לשלם על זה איזשהו מס? מס הכנסה למשל?

יש הבדל מבחינה משפטית אם מעבירים לי מזומן מעו"ש של ההורים לעו"ש שלי או אם מעבירים לי מניות?

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

15:08, 29 ביוני 2014

(1) אין מס ירושה ולא מס עזבון בישראל. (2) אין מס על מתנות שאינן במקרקעין (3) קרא שוב את שכתבתי למעלה. יש שם תשובות .

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.