תיקון כתב הגנה ותצהיר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נירה

  נשלח ע"ינירה 08:33, 8 ביולי 2014

  אמי נפטרה, לא השאירה צוואה .יש לי אח רווק שגר עם אמי עד יום מותה .מרבית שנותיו לא עבד וסעד על חשבון אמי והתנהג בצורה שתלטנית לגבי הטיפול באמי ומנע מאתנו לטפל בה. לאחר מות אמי אחי כתב כתב תביעה לכל האחים, בה הוא טוען שהדירה ששייכת לו. שאר אחיי תבעו פרוק שתוף. באותה תקופה היתה לי כוונה לתת לו מתוך חמלה ורצון לעזור ואת חלקי במתנה אך לאור מידע מטעה שקבלתי ממנו מאחותי ומגיסי שהדירה שייכת לו ולאור לחצים מצדם חתמתי על מסמכים שנוסחו עבורי שבה כתוב שאני טוענת שהדירה שייכת לאחי, ושאני מוותרת על חלקי למענו(למרות שציינתי בפני העורך די ן של אחי שידיעותיי משמועות ) .כשהתבררה לי האמת בקשתי לשנות את התצהיר וכתב ההגנה שחתמתי עליהם.בקדם דיון משפטי בעיניין השופטת וגם העורך דין של אחי ציינו שאין להתעלם ממה שחתמתי בעבר ושיתייחסו לזה בהמשך. שאלתי למה הכוונה, ולמה לצפות,'מה יהיה בהמשך? יש לציין שיש לי עורך דין. אך בכל זאת הייתי רוצה לדעת בנוסף מה דעתך. המון תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:32, 8 ביולי 2014

  הסתירה בין עדותך בעל פה לבין חתימתך על מסמך המצהיר אחרת משליכה על מידת האמון שבית המשפט עשוי להקנות לעדותך. כלומר ייתכן שהשופטת תחליט שאיננה מאמינה לעדותך, או שהיא מקנה לעדותך משקל נמוך. אפשרות אחרת - שגם אם תזכי בתביעה ייתכן שלא תקבלי הוצאות משפט מלאות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.