עזרה בבקשה (קצת דחוף) - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • נטלי

נשלח ע"ינטלי 19:25, 2 באוגוסט 2014

אמא שלי, בת 65 אשה שפויה (מורה) החליטה שהיא רוצה להכין צוואה ולהשאיר את הבית שלה לי, מכיוון שלאחיי כבר יש בתים. לאחר אישור של 2 האחים הלכתי עם אימי לעורך דין והכנו צוואה, אני הייתי מחוץ לחדר בזמן החתימה. היום דיברתי עם אח שלי, שאמר לי שמשהו לא נשמע לו תקין, כי לדעתו צריך להגיע עם אחד האחים (חוץ ממני) כדי להיות עד. האם הוא צודק? יכול להיות שהצוואה לא תהיה כבילה? ואם זה נכון איך אני יכולה לסדר את זה מול העורך דין? תודה רבה!

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

12:09, 3 באוגוסט 2014

אם זאת צוואה בעדים או צוואה נוטריונית, על העדים או הנוטריון להיות משוכנעים ברצונה האמיתי של אמא. אם עורך הדין שמש כעד לצוואה, שאלי אותו האם יש מבחינתו ספק לגבי רצונה האמיתי של אמא. בעקרון לא היית אמורה להשתתף בעריכת הצוואה כלל. אם יש ספק ואם אמך בטוחה ברצונה, אפשר לעשות הכל מחדש ללא מעורבות כלשהי שלך.

תגובה
  • 09:42, 4 באוגוסט 2014

דיברתי עם אימי, היא מוכנה להעביר את הבית שלה על שמי, האם זה כדאי/עדיף מאשר צוואה?
    כמו כן, איך זה יתבטא באם בעלי ואני נחליט להתגרש?

המון תודה!

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

13:13, 5 באוגוסט 2014

ההתלבטות במקרה שלך היא בין העברה באמצעות צוואה לבין העברה בחיים. יש שיקולים שונים בעד ונגד כל אחת מהאפשרויות. חלק מהשיקולים הם מאוד אישיים לכל משפחה. לפיכך מומלץ שתבואי עם אמך לייעוץ, שכן הפורום אינו מקום מתאים לסוג כזה של יעוץ פרטני.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.