צוואה וצו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • לינוי

נשלח ע"ילינוי 13:34, 6 בנובמבר 2014

מה החוק אומר לגביי מי שלא כתב צוואה אין לו צו ירושה ? למי הרכוש שלו עובר ?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות,מנהל הפורום

14:53, 6 בנובמבר 2014

חוק הירושה קובע נוסחאות לגבי ירושת אדם שלא השאיר צוואה. ההוראות העיקרות למצבים הנפוצים ביותר הן: אם יש ילד/ים הוא/הם לוקחים הכל. אם יש גם בן זוג בן הזוג נוטל חצי והשאר מתחלק בין הילדים. לגבי מצבים אחרים ראוי לפנות ליעוץ.

תגובה
  • 08:57, 7 בנובמבר 2014

האם תוכל להסביר לי בקצרה לאן אני צריכה לפנות בכדי לרשום צוואה ומהי העלות ?

תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

14:02, 9 בנובמבר 2014

צוואה אפשר לעשות לבד. אבל מומלץ לכל הפחות להתייעץ (ולא במסגרת של פורום באינטרנט) עם עו"ד בעל ידע ונסיון בתחום זה. את יכולה לפנות אלי למשל, או לאחר שאת סומכת עליו. לגבי מחיר - יש בעמוד זה בצד תעריפים מומלצים של לשכת עורכי הדין לגבי עריכת צוואות. בפועל אני קובע מחיר לפי מה שכרוך בעשיית הצוואה. בכל מקרה איני ממליץ על נוהל של "צוואות בזק" מסוג של באים עושים משלמים מספר מאות שקלים והולכים. צוואה היא מסמך חשוב מכדי להתייחס אליו כטופס הגרלה שממלאים שולחים ושוכחים. צוואה היא מסמך בעל השלכות משפטיות רכושיות אישיות ואפילו רגשיות, ועל כן יש לעשותו בכובד ראש ולחשוב טוב לפני החתימה עליו. התשלום עבורו משקף אבין השאר את תשומת הלב שכרוכה בעשייתו כראוי.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.