בהמשך לשאלתי על חלוקת הבית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • דינה

נשלח ע"ידינה 20:18, 14 בנובמבר 2014

שקבלנו בירושה ליחידות דיור. אזכיר את השאלה: שלום.קבלנו דירה בירושה אני ועוד חמש אחיותיי.בית קרקע והשטח שלו. אני רוצה לבנות מהחלק שלי יחידת דיור כי אנחנו לא מגיעים להסכמה על מכירה/השכרה. 1.האם אני יכולה גם בלי הסכמת כול שאר האחיות?רובם חתמו על מסמך שמסכימות. 2.האם עו"ד יכול לכוון אותי איך עושים את זה חוקי ומסודר-בעירה, בטאבו ,,אם יש מס ירושה ,החלוקה עצמה וכו'...?(אם אני יכולה למכור אח"כ את היחידה למשל וכו'...) 3.ולאיזה עו"ד פונים-שמתמחה בנדלן או ירושה? אציין רק שאחת מהאחיות קבלה את השטח הריק שנמצא מאחורי הבית כירושה.ושאר האחיות(3+אני) מתחלקים רק בבית עצמו.האחות הזאת היא גם זאת שמסרבת לחתום על הסכם תודה על התשובות.רק רציתי לדעת לאיזה עו"ד לפנות-ירושה כמוך או אחד שמתעסק בנדל"ן? ומה זה הטל ההשבחה ברשות המקומית? ושאלה אחרונה-אם האחות לא תסכים לחתום לעשות יחידות דיור בשטח.זה נכון שאפשר לעשות מה שנקרא פירוק שיתוף ואז בהמ"ש יכול להכריח את האחות הסוררת למכור גם את השטח שלה מאחורי הבית יחד עם כולנו? האם זה יהיה במחיר הפסד או מחיר רגיל כמו בשוק הרגיל?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

09:25, 16 בנובמבר 2014

1) כל עוד הבעלות משותפת, צריך הסכמה של כל השותפים.

(2) + (3) דרוש ידע בשני התחומים - כמוני.

(4) הטל השבחה הוא מס המשולם לועדה מקומית לתכנון ובניה עבור זכויות בניה נוספות, או שינוי יעוד (למשל מקרקע חלקאית לקרקע לבניה)

(5) בהליך של פרוק שיתוף נבדק אם ניתן לבצע הפרדה פיזית או משפטית. אם לא ניתן - יימכר כל הנכס והתמורה תחולק בין השותפים כפי חלקיהם בנכס, לאחר תשלום כל ההוצאות. צו לפרוק שיתוף חל על כל בעלי הזכויות - גם על מי שאינו מסכים. כאשר נכס נמכר במסגרת של פרוק שיתוף השאיפה היא לקבל מחיר מרבי. אבל סכום התמורה יהיה כמו בכל עסקה לפי מצב השוק ולפי מצב הנכס.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.