• hgec

    נשלח ע"יhgec 23:05, 18 בינואר 2015

    אני כותב צוואה . את כל הרכוש למעט הדירה וסכום כסף המיועד לרעייתי אני רוצה להוריש לילדי. וכך סוכם עם רעייתי. את כל הרכוש צברתי בתקופת נישואי כך שלפי חוק יחסי ממון חציו שייך לאשתי. האם תקפה הסכמה בכתב של רעייתי כי היא מוותרת על איזון בנינו בהתאם לסעיף 5(א)(39 ובכך אוכל לחלק את הכל לילדי? יעקב

    השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

    רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

    11:25, 19 בינואר 2015

    סעיף 5(א)(3) לחוק יחסי ממון מתייחס להסכם בכתב בין בני זוג ולא למסמך חד צדדי שממנו ניתן לחזור. .

    תגובה
  • 14:42, 19 בינואר 2015

    לרונן

    אם אני מבין נכון
    הסכם בכתב בין בני הזוג על ויתור על איזון ביניהם (בלי אישור של בית משפט): תקף

    יעקב

    תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

    רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

    14:54, 20 בינואר 2015

    הסכם בין שניים תקף ביניהם. חוק יחסי ממון קובע שאם ברצון הצדדים (בני זוג נשואים) להסכם שהוא יחייב כלפי כל דבר וענין, יש לאשרו בבית משפט למשפחה.

    תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.