שאלות דחופות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • עמית

נשלח ע"יעמית 10:16, 14 במרץ 2015

1. קיים צו ירושה שהוצא בשנת 2008 של הוריי- הוצא על ידי אח שהאחים הסתלקו לטובתו, ביקשתי לבטל והפסדתי 2. הצו הוצא כשנה לאחר שבן דודי נפטר כלומר בן דודי נפטר בשנת 2007 3. כעת האחים שהסתלקו לטובת העיזבון של הוריי, מבקשים לא להתחשב בצו הקיים 4. עו"ד אמר לי שאין להשתמש עם הצו הקיים מאחר והוא שייך לעיבון הורייך 5. כשהיא מחלקת את העיזבון של הבן דוד היא הולכת על פי ההורים כלומר דוד (שזה מקביל להורי) מקבל % מסויים אם כך הורי נחשבים בהשתלשלות העיזבון, והגם שהצו שיצא לעיזבון הוריי יצא לאחר מות הבן דוד 6. אם כך מדוע אינה מתייחסת לצו הזה של הוריי שאומר שהאח מקבל את הירושה על סמך הסתלקות האחים 7. אלא שידוע לי שהם כעת רוצים מעזבונו של הבן דוד 8. וכאן הגעתי לשאלה---- אם הצו יחשב אני אוכל לקבל את כספי מהאח הנוכל שגם הסתלקו לטובתו בזמנו האחים גם גנב לי את עיזבון הוריי וגם כעת לא אוכל לקבל את כספי שעשיתי לו עיקול, כי אם עזבונו של הבן דוד יתחלק בין כל האחים לא יספיק הכסף שהוא חייב לי,,, האח הזה חייב לי הרבה ואם עיזבון הבן דוד יתחלק על פי צו הירושה שהאח הזה בעצמו הוציא ,אז אכלתי אותה מכול הכוונים, האם ניתן לשחק עם הצו 9. אני זקוקה דחוף לעורך דין ואף לפטר את מנהלת העיזבון

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

11:10, 15 במרץ 2015

צר לי אך התאור למעלה מבולבל וחסרים פרטים רבים. ענין כזה אינו יכול להיות מטופל במסגרת של פורום כזה, אלא יש לבוא ליעוץ עם כל המסמכים

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.