אני אפוטרופוס זמני של אחי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 19:02, 15 במרץ 2015

  שלום לאחי יש חשבון בנק שיורדת ממנו משכנתא כל חודש - וכרגע לא נכנס כסף לחשבון שלו . הזרמתי כסף לחשבון שלו על מנת שהמשכנתא תרד בזמן . כרגע אני בתביעות מול חברת ביטוח וביטוח לאומי . קיבלתי היום צק מחברת הביטוח על שם אחי - ומודפס על הצק שאני אפוטרופוס זמני של אחי . השאלה האם אני יכול להפקיד את הצק בחשבוני הפרטי שיהיה לי כסף זמין . הצק רשום למוטב בלבד עם השם של אחי -ובקטן מודפס שאני האפורופוס הזמני שלו עם מספר תעודת זהות שלי . אני לא רוצה להפקיד את הצק בחשבון שלו מכיון שאני יודע שלא אוכל למשוך כספים מחשבונו - כי הבנק רוצה קודם כל כיסוי משכנתא . והוא נותן לי רק מידע לגבי חשבונו ללא אפשרות משיכה . ואם יחליטו להעביר את אחי למוסד סיעודי ,לא יהיה לי כסף זמין למשיכות שונות לטיפול בו .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:38, 16 במרץ 2015

  לפי חוק אתה מחויב לנהל את כספי החסוי בנפרד מהכספים שלך. בדרך כלל לכל חסוי יש חשבון בנק נפרד מהחשבון של האפוטרופוס או של כל אדם אחר.
  על מנת שלא להסתבך עם הבנק של החסוי מצד אחד ועל מנת שלא לפעול בניגוד לחוק, אני מציע לך פשוט לפתוח חשבון חדש על שם החסוי - חשבון נוסף בבנק אחר - להפקיד שם הכסף. כך תשמור על הכסף של אחיך וגם לא תערבב אותו עם הכסף שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.