אני אובדת עצות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • ציפי

נשלח ע"יציפי 10:34, 25 במאי 2015

הכנתי צוואה אצל עו"ד, בה הורשתי את הבית שלי שזהו כל רכושי, לביתי הקטנה. לאחר מחשבה, אני חוששת כי שני ילדי הנוספים יגישו עירעור לאחר לכתי. אני תוהה מה כדאי לעשות כדי להבטיח שהבית ישאר אצל הבת הקטנה, האם ניתן לשנות את הצואה ולהוסיף שאני צלולה וכל מי שיערער על הצוואה זכאי לשקל אחד בלבד, ניתן להוסיף זאת בדיעבד? או שאני צריכה להכין צוואה נוספת ולשלם שוב? או שהדבר הנכון יהיה להעביר את הבית על שמה כעת? (הייתי מעדיפה להמנע מזה, אבל אם זה מה שצריך אז כך אעשה) תודה רבה.

השב
  • 22:24, 26 במאי 2015

ברור שתעבירי על שמה .זה פותר את כל הסכסוכים והבלגן. אופציה שנייה להכין צוואה חדשה אצל נוטריון בלבד + אישור של פסכיאטר שאת צלולה בדעתך (זה יקר תוכלי למצוא ב-2000 ש"ח ),+ תיעוד בוידאו שמראה שאת צלולה וזו צוואתך ,אבל תנמקי את הצוואה למה לזאת כן, ולאלה לא . זה עדיף. בהצלחה.

תגובה
  • 22:28, 26 במאי 2015

סתם בתור אחד שראה ושמע - הדברים האלה גורמים לסכסוכים ענקיים בין משפחות - ואל תשכחי שלילדים האלה שאת לא מורישה את הדירה יהיו ילדים גם כן . שיזכרו אותך כסבתא שלא הורישה להם כלום - סתם וסליחה שאני מתערב! ואני לא קשור לפורום הזה. אבל תשקלי טוב מאוד את הצעדים שלך כי למעלה אי אפשר לחזור אחורנית וחבל שתצטערי מאוד כי תגלי שהיו לך נכדים חמודים וטובים מאוד שלא זכו לקבל ממך כלום . וזכרו אותך כסבתא שלא השאירה להם כלום ! . ושוב אני כותב כי צורם לי לראות דברים כאלה - אני כבר ראיתי וחוויתי משפחות עם נכדים שכועסים על הסבים והסבתות שלהם לכל החיים - והם אינם עוד בשביל לתקן את הטעויות שעשו

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

18:26, 27 במאי 2015

שינויים מאוחרים בצוואה עלולים ליצור בה פגם או לגרום לפסילתה. עדיף שתעשי צוואה חדשה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.