צוואה לא מציאותית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 22:24, 26 במאי 2015

  נושא מורכב אשמח כן שתנסה לתת לי תשובה - אבא שלי זל השאיר צוואה ממש הזוייה וציווה עלי ואחותי התאומה לא למכור את הבית עד גיל 40 ולחיות ביחד עם אחותי כמו כן אסור להשכיר אסור כלום . המציאות לא הגיונית ואחותי הביאה בן זוג לדירה של 45 מר . וכופה עלי לחיות איתו כמו כן החשבונות של הדירה קפצו למרומים הדירה צפופה וקטנה ולא ראוייה למחייה של כל כך הרבה אנשים . אני סובל וקשה לי לחיות ככה . החדר שינה שלי קטן מאוד ואני לא מסוגל לחיות עם שלושה אנשים בבית ... ומה עוד כמה שנים שאחותי תחליט גם להביא ילדים ואני אצטרך להצטופף עם ילדים ושני בני זוג וכל זה ב40 מ"ר ............. אין שום דבר הגיוני שאפשר לעשות בבית משפט עם הצוואה המגוכחת הזו ? ככה אני צריך לחיות עד גיל 40 ? .....

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:42, 27 במאי 2015

  התשובה הראשונית היא - זה מה שיש. אינך חייב לרשת והסבל הוא רק בגלל רצונך לרשת ולגור בדירה. המשפט הישראלי מכיר בכך שצוואה עשויה להיות אפילו אכזרית ועדיין תקויים. יש לבדוק האם לשון הצוואה מתירה לבני זוג לחיות אתכם בדירה.
  אולי כדאי שתנסו אתם היורשים להגיע להסכמות זה עם זה. אם לא - אפשר לשקול פניה לבית המשפט אבל שכור מה שכתבתי בתחילה!!.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.