• אלי

נשלח ע"יאלי 19:03, 9 ביוני 2015

שלום רב.שמי אלי. מבקש לשאול שאלה בנושא צוואה: אנחנו שני אחים:לפני זמן לא רב ערכו הוריי צוואה בנוכחות עורך דין.בשל מצבי הכלכלי הקשה ביקשו הוריי להוריש לי את הדירה שבה הם מתגוררים ולא לאחי ולא ידעו אותו בדבר בכדי לא לעורר מהומה. בצוואה כתוב כך: במות אחד משנינו אנחנו מורישים את הדירה בשלמותה לבננו אלי...ומצווים כי הזכויות בה יועוברו על שמו בלבד. את יתרת העיזבון אנחנו מורישים בשלמות לבן /בת הזוג שנותר בחיים. אחרי מות שנינו כל יתרת העזבון בכפוף לאמור לעל תחולק בחלקים שווים בין בנינו וביתנו. שאלותי הם: 1.לפי הכתוב בצוואה אני מבין כי "הדירה" תעבור על שמי במות אחד מבני הזוג.האם נכון? 2.כיצד ממשים את הצוואה?ואם אחי לא היה נוכח או מודע לעריכת הצוואה יקשה את מימושה? 3.כרגע שני הוריי בחיים(עד מאה ועשרים)אם במות אחד משניהם הדירה שבה הם מתגוררים תעבור על שמי ,ההורה שנותר בחיים יזדקק לאישורי כדי להשאר בדירה? דבר שכמובן שאיני מעלה על דעתי אך מעניין אותי. 4.אילו צעדים אני צריך לבצע בכדי להבטיח קיומה של הצוואה שהוריי ציוו לי. בתודה מראש אלישלום רב.שמי אלי. מבקש לשאול שאלה בנושא צוואה: אנחנו שני אחים:לפני זמן לא רב ערכו הוריי צוואה בנוכחותי ובנוכחות עורך דין.בשל מצבי הכלכלי הקשה ביקשו הוריי להוריש לי את הדירה שבה הם מתגוררים ולא לאחי ולא ידעו אותו בדבר בכדי לא לעורר מהומה. בצוואה כתוב כך: במות אחד משנינו אנחנו מורישים את הדירה בשלמותה לבננו אלי...ומצווים כי הזכויות בה יועוברו על שמו בלבד. את יתרת העיזבון אנחנו מורישים בשלמות לבן /בת הזוג שנותר בחיים. אחרי מות שנינו כל יתרת העזבון בכפוף לאמור לעל תחולק בחלקים שווים בין בנינו וביתנו. שאלותי הם: 1.לפי הכתוב בצוואה אני מבין כי "הדירה" תעבור על שמי במות אחד מבני הזוג.האם נכון? 2.כיצד ממשים את הצוואה?ואם אחי לא היה נוכח או מודע לעריכת הצוואה יקשה את מימושה? 3.כרגע שני הוריי בחיים(עד מאה ועשרים)אם במות אחד משניהם הדירה שבה הם מתגוררים תעבור על שמי ,ההורה שנותר בחיים יזדקק לאישורי כדי להשאר בדירה? דבר שכמובן שאיני מעלה על דעתי אך מעניין אותי. 4.אילו צעדים אני צריך לבצע בכדי להבטיח קיומה של הצוואה שהוריי ציוו לי. בתודה מראש אלי

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

15:19, 10 ביוני 2015

הפורום אינו מסגרת מתאימה למה שאתה מבקש. פנה לעו"ד לקבלת ייעוץ מתאים.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.