צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • זיו

נשלח ע"יזיו 11:11, 3 באוגוסט 2015

אבי נפטר לפני מספר שנים ולא נעשה צו ירושה וכל רכושו עבר לאימי שמשיכה בשיגרת חייה לפני מס' חודשים נפטרה אימי .מה עליי לעשות כעת ואיך מועבר הרכוש שהותירה בהתאם לדין הקיים אני בן יחיד ללא ילדים תודה

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

18:48, 3 באוגוסט 2015

אם ברצונך לרשת את הוריך, אתה חייב להגיש שתי בקשות לצווי ירושה - אחת לאביך ואחת לאמך. ללא צו ירושה לכל אחד מהם, הרכוש לא יעבור על שמך. אי אפשר לדלג על מי משני הליכים אלה או לאחדם.

המלצה - לא הבהרת אם יש לך בת זוג. אבל בהיותך חסר ילדים מצד אחד ובעל זכויות לרכוש מצד אחר, אני ממליץ שתערוך כבר כעת צוואה שתתייחס גם לרכוש שאתה עתיד לרשת מהוריך.

תגובה
  • 12:41, 4 באוגוסט 2015

תודה על התשובה וההתיחסות

לאחר פטירת אימי אין לי קרובים מדרגה ראשונה פרט לגיסתי וביתה

האם יש להן חלק בירושה ובאיזה שיעור

תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

14:39, 4 באוגוסט 2015

אינך נוהג כראוי. אתה מעלים עובדה מהותית. "גיסה" - האם היא אשת אח שנפטר? אם כן, גם הבת שלה, שהיא אחיינית שלך, יורשת את הוריך ואינך יורש יחיד.

תגובה
  • 15:30, 4 באוגוסט 2015

ולכן אני שואל בפורום . מה שעור החלוקה החוקי ואיך זה מתבצע
    תודה

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.