צוואה עתידית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • רוני

נשלח ע"ירוני 13:42, 18 בנובמבר 2015

שלום רב אשמח למענה עבור התלבטותי הוריי בהליך גירושין כאשר אמי גרה בבית המשותף יש סכום חלוקה תמורתו אבי מוכן לסיים את עניין החלוקה ולהשאיר את הדירה ברשות אמי . אחיי ואחיותיי מוכנים שתמורת תשלום שלי על החלק שאבי דורש הם יחתמו על מסמך שהם מוותרים על כל זכות עתידית בנכס ואמי תמשיך לגור בנכס עד 120 .והיא גם תעשה צוואה שבה הנכס עובר רק אליי רציתי לדעת האם אני מוגן במקרה זה או שאני עדיין חשוף לסכנה עתידית לגבי הנכס ?(יש לציין שהם לא רוצים שהדירה תעבור על שמי וגם אני לא כיוון שאנחנו רוצים שאני בעתיד לא אפספס זכאות של מחיר למשתכן ). האם ניתן ללא העברת הנכס על שמי לעשות איזושהי פעולה שאהיה בטוח שאני לא חשוף לסיכונים משפטיים לגבי הדירה אם כן באיזה פעולות אוכל לנקוט ? תודה רבה על העזרה

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

16:03, 18 בנובמבר 2015

שאלתך אינה מתאימה לברור במסגרת פורום כזה. יש כאן ענין של הסכם גרושין ויש ענין של צוואה. כל תשובה תהיה מושפעת מן העובדות המסויימות של המקרה הנדון. לא ברור אם אתה מכוון לייעוץ בענין הגרושין או לייעוץ בענין ירושה ובענין הזכויות במקרקעין. לפיכך אני ממליץ שתיגש לייעוץ פרטני עם המסמכים הנוגעים בדבר.

תגובה
  • 16:18, 18 בנובמבר 2015

עניין הגירושין פחות בעייתי כי מן הסתם עורכי הדין של 2 הצדדים יחתמו שלא יהיו לו תביעות עתידיות על הנכס כי הוא קיבל את המגיע לו ושהוא לא יוכל לחזור לנכס אני מדבר מהפן של הירושה וההסכם על הדירה עפ"י התיאור שנתתי מה מומלץ לעשות על מנת להבטיח את זכוייתי ?תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

19:04, 18 בנובמבר 2015

אני חוזר על מה שכבר כתבתי. אתה צריך ייעוץ פרטני שיהיה מבוסס על העובדות המסויימות של הענין המשפחתי שלכם. אחרי שתדע מה באמת יקרה עם הדירה נושא הגרושין ואחרי ברור טיב הזכויות בדירה ואחרי ברור מעמדם וזכויותיהם של אחיך והוריך, אפשר יהיה לעצב מסמך שיועיל לך. וכאמור מעלה, אין הפורום מסגרת מתאימה לכך.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.