איך לדרוש שאבא ישאיר צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • שמעונה

נשלח ע"ישמעונה 15:30, 29 בפברואר 2016

שלום רב, אנחנו 4 ילדים אמא נפטרה לפני 9 שנים ואבא חי באותו בית על שטח של 4 דונם עליו בנה בצורה לא חוקית כמה דירות להשכרה ובנוסף בנה בית נוסף בפרויקט בן ממשיך והבית רשום על שם אחותי. (היום כשרצתה לקנות בפרויקט עם הטבות לרוכשים דירה ראשונה, נמצאה כלא זכאית מכוון שיש על שמה דירה שד"א אבא דאג להחתים אותה על ויתור). ואני גרה בקראוון בחצר של אבא. היום כבר צפוף לנו (5 נפשות בקראוון) וביקשתי לבדוק אפשרות לבנות על השטח. אבל כדי להגיש אישורי בניה הרי ברור שצריך לפנות את המבנים ללא אישור בניה(כולל שלי). אנחנו בין האחים מפולגים ולא ביחסים טובים עם אחי. ואבא נמצא באמצע ותחושת בטן שלנו היא שאבא יוריש לו הכל. לפי מה שאבא אומר אין צוואה כי הוא לא יודע איך לחלק את הירושה מבלי שנמכור את המשק. היות והוא מנהל מערכות יחסים עם נשים אני חושבת שעלנו לחשוב איך לחייב אותו להכין צוואה ושנדע מה בצוואה ואת החלק של אמא ז"ל היינו רוצות שיחלק שווה בננו. אשמח לדעתך והמלצתך בנושא

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

19:31, 29 בפברואר 2016

חוק הירושה שולל מכל וכל עשיית צוואה מאולצת. צוואה כזאת פגומה וסביר שבית משפט יבטל אותה, אם תטען ותוכח טענת האילוץ. בעקרון אביכם יכול להוריש את רכושו כרצונו למי שירצה. נראה שראשית לכל יש לבחון מה הן הזכויות של אביכם בנכס ובהתאם מה היו הזכויות של אמכם המנוחה בנכס ומה ירשתם ממנה. בנוסף ייתכן שהאחות שלך יכולה לטעון שהבית שבנתה הוא שלה.

תגובה
  • 13:44, 1 במרץ 2016

איך אוכל לברר מה הזכויות של אמא והאם אני יכולה לבקש את החלק שלה, (אבא מהמר בכספים ועתיד לקבל כנס בשווי 5 ספרות על המבנים הלא חוקיים). וכיצד אחותי תוכל לטעון שהבית שלה, שבעצם שבנה ע"י אבא שדאג להחתים אותה על ויתור?

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.