לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רועי

דירה בירושה- בין האחים

​שלום, שמי רועי, הוריי נפטרו לפני יותר מעשור, ונותרנו 3 אחים בגילאים 30-35. הורינו השאירו לנו נכס שכרגע 2 אחיי שהם רווקים מתגוררים בו, ואילו אני שבזוגיות ארוכה עברתי לפני כשנתיים וחצי להתגורר בדירה שכורה. שני אחיי רווקים וללא הרבה ממון ואני לא רואה אותם עוזבים את הנכס בקרוב. האם אי נוכוחתי בנכס בבעלותי מוריד מזכותי על אותו הנכס, או לחילופין עצם זה שהם גרים בו נותן להם יותר זכויות על הנכס. ראוי לציין שלפי צו ירושה ונוסח טאבו לכולנו חלק שווה בדירה. מה עליי לעשות כדי להגן ולעגן את זכויותי על הנכס - למרות שאני לא גר בו כרגע? דבר נוסף, איני רוצה להכריח אותם לעזוב את הנכס (ולא בטוח שאני באמת יכול) אבל אני גם לא מקבל עליו שום תשואה- אני לא יכול למכור או להשכיר כל עוד הם גרים בנכס. כמו כן לא חושב שיש להם ממון כדי לקנות ממני את חלקי בנכס. אני מאוד רוצה לשמור על שלום בית, ויחס תקין עם האחים שלי- אבל אני חייב לנקוט פעולה כלשהי בקשר לאותו נכס. לעצה הודה תודה, רועי

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

עצם המגורים בדירה אינו יוצר זכויות עודפות. מומלץ להגיע להסכם כתוב בין הצדדים בו יוגדר מעמדם של המשתמשים וייקבעו עקרונות לגבי השימוש האחזקה, ועוד דברים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות