לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלי

אחריות עורך דין משותף בהסכם קיום צוואה

אחי ואני שני יורשים בחלקים שוים של אבינו. לקחנו עו"ד משותף שהכין לנו הסכם קיום הצוואה ודאג לכל העברת רישומי הרכוש וחשבונות הבנקים בינינו. במסגרת ההסכם, דירת מגורי אבי הועברה לאחי ואילו אני פוציתי בסכום כספי. לאחר חתימת ההסכם אחי הוציא מהדירה ללא קבלת רשותי את כל תכולת הדירה ודברי ערך. כאשר תבעתי את חלקי אמר כי תרם הכל והתכולה כבר איננה בדירה. כשפניתי לעורך הדין המשותף ענה לי כי זה לא תקין אך יחד עם זאת לא היה מוכן לפעול לחלוקה שווה של התכולה ודברי הערך ואמר לי: "זה סכסוך ביניכם ותפתרו אותו לבד", כמו כן אינו מוכן לנקוט פעולה "מאחר וניתן להעריך התכולה ודברי הערך רק במידה וקיימים". מאחר ואחי הוציא את כל התכותה מהדירה ללא רשותי אין לי הוכחות לגבי ערך התכולה ודברי הערך כך שנותרתי בבעיה. יש לי הוכחות רק לגבי תשובת עורך הדין כפי שרשמתי לעיל. שאלתי למנהל הפורום - האם עורך הדין פעל בניגוד לאתיקה ? האם אוכל לתבוע אותו ? האם אוכל לחייב אותו לטפל בחלוקת הרכוש שנגזל ממני ? האם יש סיכוי תביעה לוועדת האתיקה של עורכי הדין או אולי עלי לתבוע ישירות את עורך הדין או את אחי ? כיצד עלי לפעול ? תודה לתשובתך

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

שלום לאלי. ראשית אגלה לך סוד כמוס הכולל מספר עובדות: עורכי דין אינם יכולים לצפות כל אפשרות פעולה אנושית; גם עורכי דין טועים לעתים. ואמת מחרידה - סכסוכי ירושהכמו סכסוכי גרושין מוציאים אל האור את הרע הנורא שיש בבני אדם רגילים לחלוטין. ושנית - אם לא הודעת לעורך הדין שיש משמעות כלכלית או רגשית מיוחדת לתכולת הדירה ואם אתה עצמך לא שמת לב לכך שההסכם בינך לבין אחיך אינו כולל שום התיחסות לתכולת הדירה - על מה ומדוע אתה מתלונן? אם יש לך טענות הן צריכות להיות מופנות כלפי אחיך ( הוא זה שלקח ומכר) וכלפיך - אתה הרשלן המתבכיין שלא טרח לשים לב לנושא תכולת הדירה ואפילו לא טרחת לעשות רשימת תכולה או פשוט לצלם את תכולת הדירה במצלה פשוטה. ההתעלמות שלך מנושא התכולה ואי ההכרות שלך עם תכולת דירת אביך מעלה בי את הספק שמה מדובר בתביעה קנטרנית בין יורשים. ושלישית - עורך הדין שפעל עבור שניכם לצורך קיום צוואה וחלוקת העזבון אכן אינו יכול לייצג מי מכם כלפי האחר - זה איסור מוחלט.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות