מה עליי לעשות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • אמיר

נשלח ע"יאמיר 01:44, 5 באפריל 2012

לאבא שלי היה חשבון משותף עם אשתו השניה. והוא נפטר. בצוואה הוא ציווה לי את כל רכושו. אשתו הגישה התנגדות לצוואה. והבקשה שלי לקיום צוואה וההתנגדות שלה עברו לאחרונה לבימ"ש. עו"ד הגיש בשמי בקשה לעיקול זמני של חשבון הבנק המשותף במעמד צד אחד.וביהמ"ש לא נתן צו עיקול ולא אמר כלום לענין הבקשה לעיקול אלא רק כתב בהחלטה שייערך דיון בכל העניינים בעוד כשבועיים.אבל אז אשתו יכולה לרוקן את החשבון? אז מה עשינו בהגשת הבקשה לעיקול?מה הייתם ממליצים לי לעשות במצב כזה? במצב כזה שלא ניתן צו עיקול אבל יתקיים דיון במעמד הצדדים האם עוה"ד שלי חייב להמציא לעוה"ד שלה את העתק הבקשה אם הוא ביקש ממנו? ומה אני עושה שעכשיו בעקבות ההחלטה היא יודעת שהגשתי בקשה ויכולה לרוקן את החשבון?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

08:58, 5 באפריל 2012

אי הענות של בית משפט לבקשת עיקול יכולה לנבוע מכך שלשופט יש ספק במשקל טענותיך לעומת טענות האשה. בית משפט איננו אוטומט בו אתה משלשל בקשת עיקול ותכף ומייד מתקבלת החלטה כמבוקש. עיקול הוא ענין של שיקול דעת. בנוסף - אם נקבע דיון בכל הבקשות, חובה למסור לצד השני העתק של הבקשה. אפשר כמובן למסור ההעתק קרוב לדיון. אם ייקבע בסופו של דבר שיש לתת תוקף לצוואה תהיה זכאי למחצית הכספים בחשבון. נכון לעכשיו לפי חוק (וגם נכון לפני מועד פטירתו של אביך)יכולה האשה למשוך את כל הכסף מהחשבון. אפשר גם להודיע לבנק שיש סכסוך ירושה ולבקש מהם להמנע ממשיכת כספים עד להחלטת בית המשפט. ייתכן והבנק ייענה לבקשה זאת, אם כי אינו חייב.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.