ירושה אחרי מכירת דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • צבי

נשלח ע"יצבי 14:14, 10 באפריל 2012

ברשותי דירה 140 מ' כ- 15 שנה. יש לי דוד שנפטר לפני כשנה והשאיר 2 דירות ירושה לאחים ולאחיינים . 2 הדירות נמסרו למכירה דרך עו"ד . לפני כחודשיים נמכרה דירה אחת והשניה בשלבי מכירה. השאלה האם אני חייב לשלם מס.כלשהוא על סכום כסף שקיבלתי מדירה ראשונה ועל הכסף שאקבל מדירה שניה. יש לציין שהירושה חולקה בין 35 איש . האם כל יורש חייב לשלם את חלקו במס ? תודה רבה מראש וחג שמח - צבי

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

14:32, 10 באפריל 2012

1. שאלתך היא מתחום דיני מיסוי מקרקעין, שכן אין מס על ירושה ולא על עזבון בישראל.
    2. יש פטור מיוחד לךמכירת דירת ירושה שאינו מתקיים, כי לדוד היתה יותר מדירה אחת בשעת פטירתו.
    3. כל אחד מהמוכרים יוכל להחליט האם הוא רוצה להזתמש באחד הפטורים המוענקים בחוק למוכר דירה. השיקול הוא אישי של כל מוכר ותלוי בנסיבותיו האישיות. תשובה לכך אינה יכולה להנתן במסגרת פורום אינטרנטי, אלא רק בהתייעצות אישית.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.