• יואל

נשלח ע"ייואל 03:12, 11 באפריל 2012

קבוע לנו דיון בהתנגדות לצוואה. אני יורש עפ"י צוואה ואשתו של המנוח היא המתנגדת. הדיון אמור להיות בדלתיים סגורות. האם ביום הדיון אני רשאי להתנגד לכך שאשתו של המנוח תכנס לדיון עם אח שלה או דוד שלה. כלומר אני יכול לטעון שלא רשאי להיות נוכח באולם הדיונים אף אחד מטעמה חוץ מעורך הדין שלה, וזאת גם אם מדובר בקרובי משפחה שלה?

השב
  • 08:22, 11 באפריל 2012

על הדיונים בבית המשפט לענייני משפחה חל חסיון, והם מתנהלים בדלתיים סגורות. המשמעות הנה שכל מי שאינו צד פורמלי לדיון - אינו רשאי להכנס לאולם בית המשפט במהלך הדיון.

אתה רשאי להתנגד לכניסתם של אנשים שאינם צד לדיון ובמיוחד לכאלה שעלולים בעתיד להיות עדים פוטנציאליים בתיק..

תגובה
  • 10:04, 11 באפריל 2012

אפשר להעלות טענה זאת ויש להעלותה מייד בתחילת הדיון. השופט יחליט. וכן אפשר לשאול האם אנשים אלה צפויים להיות עדים. אם כן אפשר לדרוש שלא ינכחו קודם מתן עדותם, משום שעד אינו אמור לנכוח באולם המשפט קודם עדותו.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.