עוד שאלה בבקשה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • ק.ל

נשלח ע"יק.ל 19:10, 11 בספטמבר 2012

עו"ד גדות, אני מודה לך על הסיוע והתשובה המהירה. אם אפשר עוד הבהרה בטרם אפנה לעו"ד, אני מעדיף עוד יעוץ אחד לפחות, כי בעת הזו אני במצב כלכלי ירוד ואין לי יכולת לפנות למס' עורכי דין. צוואת אחי בכתב ידו בזו הלשון: תאריך "הצהרה" "אני פלוני אלמוני ת"ז מהכתובת מאשר בזאת יפוי כח לאחי פלוני אלמוני ת"ז מהכתובת לבנק פלוני בעיר פלונית בישראל ולאחר מותי אני מוריש את כל חשבון הבנק שלי במדינה בחו"ל לאחי הנ"ל, כי אני רווק ואין לי משפחה ואני עושה זאת בדיעה צלולה ורצוני החופשי. שם מלא וחתימת המנוח". לא מוזכר בצוואה זו עוד שום פרט על רכוש נוסף ממון נוסף. האם יש בכלל סכויים שצוואה זו נראית על פי נסיונך מאושרת, האם כדאי להשקיע כסף וללכת לעו"ד , כדי להמשיך בהליך בקשה לצו קיום צוואה? האם הבנתי נכון שאם יש צוואה לאח בודד מתוך מס' אחים, אין צורך להודיע לשאר האחים על הגשת בקשה לקיום הצוואה? תודה רבה וכל הכבוד על הסיוע והעזרה לכל הפונים.

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

11:17, 13 בספטמבר 2012

התשובה ניתנת מבלי לראות המסמך ולברר כל העובדות שסביב (עבודות שעלולות לשנות התשובה):
    ייתכן וחלק המשפט המדבר על חשבון בחו"ל עשוי להחשב כצוואה.
    קיימת חובה להודיע ליורשים הנקובים בצוואה.
    נראה שצריך יהיה צו ירושה למנוח.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.