צוואה בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • ד.ד

נשלח ע"יד.ד 18:38, 21 בספטמבר 2012

עו"ד גדות שלום. יש ברשותי צוואה שאחי המנוח השאיר בידי שנתיים לפני שנפטר, כולה בכתב ידו, כולל תאריך וחתימתו. את הצוואה שמרתי עד פטירתו, לא התייעצתי עם עו"ד. המנוח ללא משפחה, ללא הורים, ללא אישה או ילדים. ציין בצוואה את כל רכושו לי, עם כל הפרטים שלי ולא ציין עוד שום אח. שאלתי האם אני חייב להראות לאחי את מכתב הצוואה, או למסור להם העתק? עדכנתי אותם בע"פ על קיום הצוואה שברשותי, האם בנוסף להגשת בקשה לצו קיום צוואה לרשם לעינייני ירושה, אני חייב לשלוח לכל אח מכתב רשום? יתכן ולמנוח היה עוד רכוש, האם קיים דבר כזה, הגשת אחת: בקשה לצו קיום צוואה וירושה עפ"י דין? תודה רבה.

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

07:51, 23 בספטמבר 2012

1. אין חובת הודעה, אלא למי שנזכר בצוואה.
    2. ייתכן שהאפוטרופוס הכללי שהוא צד לבקשת צו הקיום ידרוש לקבל תגובה של בני המשפחה האחרים.
    3. השאהל האחרונה אינה ברורה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.