התמודדות עם צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • אלונה

נשלח ע"יאלונה 17:28, 11 בנובמבר 2012

שלום, לפני כשנתיים יעצתי לאבי לערוך צוואה לאחר שאמי אושפזה בבית חולים לחולי נפש וחששתי שאם יקרה לו משהו, היא לא תוכל לטפל ברכוש. מאחר שאין לו אפוטרופסות עליה, היא גם חתמה על הצוואה. אבקש לציין שהוריי קנו לנו 3 הילדים דירות על שמם. לי הבכורה בית בחדרה השווה כ-1,100,000 ש"ח, לאחותי דירה בת"א השווה 1,500,000 ש"ח, ולאחי דירה בהרצליה השווה כ-2,000,000 ש"ח. מאחר וגם אצל אחותי התגלתה מחלת נפש והיא חיה עם חברה, הפניתי את תשומת לב אבי לכך שצפויים איתה קשיים כשתתבגר וכשלא יהיה על מנת לטפל בענייניה. להפתעתי, התחוור לי שבצוואה שהכינו הוריי, הם מורישים לנו את רכושם מחולק שווה למעט הדירות בהם אנו מתגוררים. כך יוצא שאני מקבלת את החלק הקטן ביותר למרות שאני זו שסועדת את אימי ותומכת באבי. מה אפשר לעשות בנדון? האם אפשר לפסול את הצוואה שעליה חתמה אימי...כיצד עלי לפעול? תודה, אלונה

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

18:42, 11 בנובמבר 2012

שלום רב
    שאלתך אינה מתאימה לתשובה במסגרת הפורום היא מורכבת ופרטנית מדי. נא פני לקבל יעוץ אישי מתאים

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.