ערעור על החלטת רשם לענייני ירושה- דחוף - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 10:16, 18 בדצמבר 2012

  שלום רב, קבלתי החלטה של רשם לענייני ירושה שעליי לערער על החלטתו לבית משפט לענייני משפחה(בקשתי שיוכר כי בחלק של הירושה שאבי המנוח קיבל מסבי המנוח אהיה היורשת הבלעדית ולא רעייתו (שאינה אימי וילדיה שאינם ילדיו- הגם שהצוואה לא מתייחסת לירושת הסב)הגשתי הודעת ערעור ועכשו נתבקשתי להפקיד ערובה בגובה של 7500 אש,ח סכום אשר אותו אין באפשרותי להפקיד. האם זה מרמז על הסיכויים או מדוע על רשם צריכים להפקיד ערובה? תודה מלי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:42, 18 בדצמבר 2012

  תקנה מפורשת קובעת, כי משהוגש ערעור לבית המשפט, יש להפקיד ערובה בסכום שקבע בית המשפט. כל עוד לא הופקדה הערובה, לא יימשך הטיפול בערעור. סכום הערובה אינו משקף בהכרח את הסיכויים, אלא את שיעור הוצאות המשפט שבית המשפט סבור שניתן לחייב בהן במקרה שיידחה הערעור. מטרת ערובה היא הבטחת הוצאות המשיב בערעור במקרה שיידחה הערעור. מותר לך לבקש ביטול של הפקדת הערובה, או הקטנת סכום הערובה - יש להגיש בקשה מנומקת. אם הבקשה נסמכת על מסמכים, יש לצרף העתקים שלהם.

  תגובה
 • 15:45, 18 בדצמבר 2012

  תודה :-)

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.