שתי פניות בית המשפט - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • שולי

נשלח ע"ישולי 18:03, 18 באפריל 2013

שלום אני רשומה בצוואה של דודתי שנפטרה לא מזמן-בצוואה זו רשומות שתי בנות דודות שלי שאין לי קשר איתן כלל. במידה ואני פונה לבית המשפט דרך עורך דין לאשר את הצוואה ואחת מבנות דודתי פונה בנפרד אחרי לבית המשפט בפנייה דומה לפני שהיא קיבלה מכתב מעורך דיני על חלקה בצוואה והבאה לידיעתה שפניתי לבית המשפט (פשוט היא לא ידעה שאני פניתי) איך נוהג בית המשפט שלפניו שתי פניות דומות זהות בתוכנן ? הרי מדובר בשתי בקשות שונות משני עורכי דין שונים לאשר את אותה צוואה ? תודה

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

18:47, 18 באפריל 2013

הסמכות לקיים צוואה נתונה לבית הדין הדתי שבאזור שיפוטו מתה המנוחה או לרשם לענייני ירושה שבאזור אחריותו מתה המנוחה. ערב הגשת הבקשה לרשם אפשר לבדוק באתרו אם כבר הוגשה בקשה לקיום צוואת המנוחה. כמו כן במשרד הרשם עצמו וגם בבית הדין הכל היום ממוחשב. בעת פתיחת הבקשה לקיום ייבדק שאין בקשה מקבילה לקיום אותה צוואה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.