צו ירושה - פורום צוואות וירושות

 • חנית נשלח ע"יחנית 14:52, 21 במאי 2013

  שלום, שאלתי היא לעניין נפגע ניזוק שנפטר ללא ילדים ובת זוג. המשפחה מעוניינת להגיש בקשה לצו ירושהה. (אין צוואה בכתב) מי הם היורשים על פי דין שיש לציינם בבקשה לצו ירושה? הנפגע הינו מהמגזר הערבי- האם יש להגיש בקשה לצו ירושה לבית הדין השרעי בלבד או שניתן להגיש הבקשה לרשם הירושות. כמו כן האם יש הבדל בסדר עדיפות של היורשים על פי הדין הישראלי לבין הדין השרעי. תודה רבה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:46, 21 במאי 2013

  1. יורשיו של מי שנפטר ללא ילדים וללא בן זוג הם הוריו [מחצית לכל אחד]. אם נפטר אחד ההורים, יורשים האחים מחצית עם ההורה האחר [מחצית].
  2. אם אין הורים כלל - האחים והאחיות יורשים בשוויון.
  3. לרשם לענייני ירושה סמכות כללית. אפר לפנות לבית דין שרעי, אם כל (!!!) היורשים מסכימים בכתב. אם אחד לא יסכים, אין סמכות לבית הדין ויש לפנות לרשם.
  4. בית הדין השרעי אמור לתת צו ירושה שלא יפחת מן הזכויות לפי החוק הישראלי

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.