• עדי

נשלח ע"יעדי 15:39, 14 ביולי 2013

שם תוכן הודעה:אבי נפטר לפני 17 שנים,לפני מותו עבר ארוע מוחי,ונותר משותק,יכולת הדיבור ניפגמה,כמו כן לא זכר את שמי ולא זיהה את רעייתי ובתי.אני מציין זאת כי מיד לאחר המקרה,אישתו השנייה שאינה אימי לקחה אותו לערוך צוואה,בצוואה כתוב ככי הוא מוריש את כל רכושו לאישתו,במקרה ותמות לפניו או יחד עימו,דירה אחת אני אקבל ואת השנייה תקבל אחותה וכך גם לגבי יתר הרכוש חצי אני חצי אחותה,אגב אני בן יחיד. ושאלתי האם היא יכולה לשנות את הצוואה ולנשל אותי מהרכוש,ואני שואל כי היא ניתקה קשר עימי לאחר מותו,ללא כל סיבה?והאם לאחר 10 שנים לאחר מותו אני רשאי לברר אם הצוואה תקפה?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

16:03, 14 ביולי 2013

לא ברור משאלתך האם ניתן צו קיום לצוואה או לא. אם ניתן צו קיום, אי אפשר לשנות. אם טרם ניתן צו קיום אך יש לך תעוד רפואי המכויח שאביך לא היה כשר לעשיית צוואה בשעת החתימה עליה, תוכל לתקוף את הצוואה.
    אין יורש אחד לפי צוואה יכול לנשל יורש אחר לפי צוואה.
    אתה יכול לפנות לאתר של הרשם לענייני ירושה ולבדוק האם ניתן צו קיום לצוואת אביך. אפשרלבדוק לפי שם ואפשר לפי מספר זהות.

תגובה
  • 17:13, 15 ביולי 2013

שם תוכן הודעה:כן יש בידי צו קיןם צוואה והעתק הצוואה,האם זה אומר שאיני יכול לפעול יותר לשינוי הצוואה?

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

18:14, 15 ביולי 2013

אם ניתן כבר צו קיום ואם חלף זמן רב, ואם אין ברשותך עובדות חדשות שהתגלו רק כעת ושלא יכולת לגלותן קודם לכן, כי אז אינך זכאי עוד לטעון נגד הצוואה. לפי דבריך אתה זוכה בדירה אחת. מדוע לא תגיש את הצוואה לרישום בלשכת רישום המקרקעין ותעביר הדירה לשמך ותוכל להנות ממה שיש.
    זכור שהורינו אינם חייבים להוריש לנו דבר. מה שקבלנו בירושה מהורה שלנו לפי צוואה הוא מעשה של חסד, כי אין הורה שלנו חייב לפי דין ישראל להוריש לנו דבר כלשהו. אם תראה זאת כך, אפשר תרגיש פחות פגוע.
    ובבנין ציון ננוחם.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.