ירושה במושע - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • שמעון מזרחי

נשלח ע"ישמעון מזרחי 07:44, 1 באוגוסט 2013

אני עתיד לרשת במושע את הבית בו אני גר ונכס נוסף. אני יודע שהשותפים יהיו בעייתים: כבר עכשיו אין לי כל דיבור איתם - אני יודע שמטרתם היא להפוך אותי להומלס + מניעת שימוש בנכס רק כדי שלי לא תהיה הכנסה. אני לא יכול לדבר עם המוריש כי מבחינתו ההורשה היא קודם ריגשית, וגם זה נס שהוא מסוגל לתפקד עצמאית. אני רוצה לדעת מה אפשר לעשות כדי למנוע מהם להפוך אותי להומלס, וגם למנוע מהם למנוע שימוש בנכס? (אני לא יכול לוותר על זכויותיי בו)

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

10:39, 1 באוגוסט 2013

הזכויות שלך והזכויות של היורשים האחרים תקבענה בצוואה שיותיר המוריש. לפיכך יכול המוריש בצוואה לצוות לך גם זכות המגורים בנכס לתמיד או לפרק זמן כלשהו וכן לקבוע אם תשלם על כך או לא. מה שלא ייקבע בצוואה יהיה תלוי בהסכמות בין היורשים, משום שלאחר קיום הצוואה ורישומה. תהיה שותף בנכס וניהול הנכס נעשה לפי החלטה של בעלי רוב הזכויות (אלא אם בצוואה נקבע אחרת כאמור למעלה)..

תגובה
  • 05:22, 4 באוגוסט 2013

אבל זאת *בדיוק* הבעיה - הצוואה לא תשונה! האם אני יכול לטעון לקיפוח / אפליה / תאוריית קשר / בקשת סעד מבית משפט?
    תחת אילו תנאים, קיצוניים ונדירים ככל שיהיו, אני יכול להבטיח את המשך מגוריי בנכס, מבלי שבעלי רוב הזכויות ירמזו לי את הדרך החוצה עד שאסכים להבין? (אין לי חלופת מגורים)

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

11:11, 4 באוגוסט 2013

אם אינך יורש יחיד לפי חוק (למשל בן יחיד) הרי שגם אם תתבטל הצוואה, בכל מקרה יירשו את הנכס יחד אתך גם האחרים ויהיו שותפיך. כך שמצבך לא ישתנה. בלא הסכם בחיים עם המוריש או צוואה, אינך מוגן.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.