צוואה שנחתמה ללא בת הזוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 11:40, 9 באוקטובר 2013

  אב שחתם לאחד מעשרת ילדיו חלקה אחת של הבית כולל השטח, מדובר ב-2 דירות נפרדות שאוחדו (החלקה הנוספת נרכשה לפני שנים רבות ע"י האב אך לא נרשמה עדיין בטאבו), ורק חלקה האמורה רשומה בטאבו על שמו של האב בלבד , (שנפטר לפני קצת מעל שנה). האם זה תופס כשהוא נשוי מעל חמישים שנה לאישתו שעדיין חיה?? או שהנכס במשך השנים נחשב על שם שניהם וצריכים את אישורה? מקוה שהצלחתי להבהיר את עצמי, תודה - מיקי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:08, 9 באוקטובר 2013

  כיוון שההורים נישאו לפנישנת 1973 קיימת אפשרות שלאם, אלמנת האב, יש זכויות בנכסים שרשומים רק על שם האב. על מנת להגן על זכויותיה האם תהיה חייבת לנקוט הליך משפטי מתאים בו ייקבע בית משפט מהן זכוייותיה בנכסים שהיו של בני הזוג. כתוצאה מקביעה כזאת, צוואת האב תחול רק על זכויותיו בנכסים ונכסי האם יישארו לה. . יש לבדוק את כל אחד ואחד מהנכסים ואת מערכת היחסים בין בני הזוג לפני נקיטת הליך משפטי מתאים. מומלץ שהם תפנה לייעוץ מתאים בענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.